“Добробут” безоплатно лікуватиме безпліддя за програмою медичних гарантій

28.02.2024

Медична мережа “Добробут” від 27 лютого 2024 року надаватиме безоплатні послуги з лікування безпліддя в рамках державної Програми медичних гарантій. Це перший великий контракт мережі з Національною службою здоров’я України.

Звернутися до “Добробуту” за безоплатним лікуванням можуть жінки до 40 років з встановленим діагнозом «Жіноче безпліддя» або «Чоловіче безпліддя» — у їхніх чоловіків.

Щоб отримати безоплатні послуги у відділенні допоміжних репродуктивних технологій “Добробуту” (ДРТ), жінка має отримати електронне направлення від акушера-гінеколога медичного закладу, де є спеціальний мультидисциплінарний консиліум. Він скеровує пацієнток з одним або кількома діагнозами безпліддя на лікування за допомогою ДРТ. 

За потреби пацієнтка може звернутися до “Добробуту” і щоб отримати електронне направлення, і щоби пройти мультидисциплінарний консиліум.

Жінка може пройти до двох безоплатних циклів лікування програмами ДРТ на рік. Якщо в результаті першого циклу народжується дитина, то більше скористатися державною програмою медичних гарантій для лікування безпліддя жінка не зможе. Якщо ж пацієнтка не завагітніла після першого циклу лікування, НСЗУ фінансує повторний (повний або неповний) цикл у поточному році.

Повний цикл лікування передбачає:

  • проведення контрольованої медикаментозної стимуляції яєчників у жінки;
  • здійснення моніторингу за ростом фолікулів та розвитком ендометрію;
  • проведення аспірації вмісту фолікулів яєчників під контролем УЗД та знеболенням;
  • пошук ооцитів у фолікулярній рідині жінки;
  • отримання, спеціальну обробку та підготовку до запліднення сперми чоловіка пацієнтки;
  • запліднення яйцеклітин методом ICSI та культивування отриманих ембріонів;
  • здійснення ембріотрансферу та контроль за станом пацієнтки до настання вагітності. 

Настання вагітності визначається рівнем гормону ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини) в крові пацієнтки. Якщо результат позитивний, за два тижні жінка проходить УЗД, щоби підтвердити маткову вагітність.

Неповні цикли лікування — це ті, які завершуються заморозкою ембріонів (при виявленні протипоказів до перенесення ембріонів в матку жінки) або перенесення в матку жінки попередньо заморожених ембріонів (кріоембріотрансфер).

“За даними ВООЗ, в Україні поширеність безпліддя відповідає рівню розвинених країн: у середньому труднощі із зачаттям мають 12% подружжів. Допоміжні репродуктивні технології дають високі шанси стати батьками. Так, останні дані Європейського консорціуму з моніторингу (European IVF Monitoring — EIM) свідчать, що при штучному заплідненні частота настання вагітності на один перенесений ембріон становить 34,1%, а частота пологів — 26,1%. У нас в “Добробуті” зараз працюють 4 лікаря-репродуктолога, щомісяця вони консультують до 100 пацієнтів. Ми бачимо бажання українців продовжувати свій рід навіть в надважких умовах війни. Тому ми долучилися до державної програми лікування безпліддя, щоби більше українських родин змогли відчути радість батьківства”, — зазначила Світлана Шиянова, лідер напряму допоміжних репродуктивних технологій медичної мережі “Добробут”.