«Добробут» відкрив нову лікарню на лівому березі: 8 відділень, сучасне обладнання та турбота про пацієнтів 

Тепер мешканці лівого берега Києва зможуть отримати весь комплекс медичних послуг, які є в «Добробуті»: невідкладну допомогу, всі види діагностики, поліклінічний прийом дорослих та дітей, стаціонарне лікування, хірургічні послуги

09.03.2023

7 березня у Києві офіційно відкрили багатопрофільну лікарню медичної мережі «Добробут» для дорослих та дітей.
Новий медичний заклад зручно розташовано на лівому березі поруч із метро, що значно полегшить життя тисячам киян. Лікарня побудована за зразком найкращих європейських госпіталів, адже перед початком будівництва команда медичної мережі «Добробут» завітала до десятка провідних лікарень Європи й США аби особисто познайомитись із сучасними медичними трендами.

«Багатопрофільна лікарня – це ціла медична інфраструктура та важлива частина екосистеми ММ «Добробут», яка покриває абсолютно всі потреби пацієнта. Тож ми продумали все до дрібниць. Тепер мешканці лівого берега Києва зможуть отримати весь комплекс медичних послуг, які є в «Добробуті»: невідкладну допомогу, всі види діагностики, поліклінічний прийом дорослих та дітей, стаціонарне лікування, хірургічні послуги. Також завдяки тому, що станція невідкладної допомоги «Добробут» працює тепер і на лівому березі, час очікування на карету швидкої для пацієнтів значно зменшився», – зазначив Сергій Орел, операційний директор лікарні ММ «Добробут» на лівому березі.

«Добробут» відкрив нову лікарню на лівому березі

Сергій Орел, Вадим Шекман та Ігор Висоцький на пресконференції

Головне, аби пацієнти почували себе у безпеці 

На пресконференції з нагоди відкриття багатопрофільної лікарні, медичний директор нового закладу Ігор Висоцький також звернув увагу, що однією з головних цілей  було створення такого сучасного медичного простору, де б люди не відчували страху, а  почувались як вдома. 

І дійсно, у лікарні все продумано до найменших дрібничок, навіть поручні на стінах, аби пацієнти стаціонару мали змогу безпечно пересуватись по коридорах. Також на кожному поверсі є окрема палата для маломобільних людей, а ще великі комфортні зони для очікування та відпочинку як для пацієнтів, так і для персоналу.

Будівництво розпочалось ще у 2021 році, і планувалось, що нову лікарню відкриють у квітні 2022, проте пандемія та повномасштабна війна внесли свої корективи. Найважче було у жовтні минулого року, коли через ракетні обстріли та блекаути робота майже цілий місяць  велася при світлі ліхтариків. Через це довелося вносити серйозні зміни в проєктуванні електрозабезпечення та встановлення потужних дизель-генераторів.

“Добробут” відкрив нову лікарню на лівому березі

Нова операційна

Тож наразі лікарня на лівому березі може повноцінно функціонувати навіть при повному відключенні електропостачання та води. 

«Наша нова багатопрофільна лікарня – це втілення нашої віри в перемогу. Вона є свідченням того, що український бізнес твердо вірить в майбутнє України. Ми мали подолати чимало викликів на шляху до запуску нового медичного закладу. Від виникнення ідеї до візиту першого пацієнта минуло понад 2 роки. Коронавірус та повномасштабна війна внесли свої корективи, але не стали не заваді. Цей проєкт став можливим завдяки потужній підтримці та гнучкості наших партнерів – постачальників, підрядників. Загальна сума інвестицій в проєкт склала майже 20 млн доларів», – поділився Вадим Шекман, генеральний директор ММ «Добробут».

У чому особливості лікарні? 

Вісім поверхів, 10 тисяч квадратних метрів та 8 відділень для дорослих та дітей тепер доступні українським пацієнтам. А саме: 

  • приймальне відділення
  • невідкладна медична допомога 
  • реанімація 
  • операційний блок 
  • стаціонар 
  • радіологія 
  • стоматологія 
  • офтальмологія (відкриття планується влітку) 

“Добробут” відкрив нову лікарню на лівому березі

Щодня лікарня приймає близько 400 пацієнтів, а влітку очікується 600-700 щоденних візитів. Медперсоналу наразі приблизно 213 спеціалістів, але і його кількість планують збільшити вдвічі. Шпиталь оснащено найсучаснішим високотехнологічним обладнанням. Наприклад, у відділенні ендоскопії встановили ендоскопічну стійку Pentax експертного класу, а флебологічне відділення оснащене кріолазером та кріосклеротерапією (CLaCS). Також в лікарні облаштовані 2 фільтр-бокси тобто інфекційніі палати, ізоляційний ефект у яких досягається за рахунок різниці тиску у коридорі та у палаті. Окрім сучасних МРТ, КТ, рентгену, мамографа, в радіологічному відділенні встановили остеоденситометр. Таких апаратів лише декілька у Києві – з його допомогою можна точно визначити щільність кісток, враховуючи усі параметри та індивідуальні особливості пацієнта. Що цікаво, МРТ деяких зон  можливо робити без використання контрасту, діагностика будується на щільності тканин та властивостях рідин організму.

У лікарні кажуть, що новітнє обладнання, звичайно, важливе, проте найбільший скарб – експертні лікарі, які з ним працюють. 

Турбота про людей — на першому місці 

«Добробут» відкрив нову лікарню на лівому березі

Ігор Висоцький, медичний директор нового закладу

Взагалі, дуже приємно що в лікарні враховано усі дрібнички, тобто увага зосереджена на пацієнтах, але й не забувають тут і про персонал. Наприклад, простір кабінетів для жіночих консультацій влаштовано так, аби жінки почували себе у безпеці та максимально комфортно. Можливості анестезії також вражають. Маленьких пацієнтів, аби знизити вплив стресу через втручання, вводять у медикаментозний сон. Медичний директор закладу та дитячий хірург Ігор Висоцький на питання, чи не зашкодить це дитині, відповідає, що міфи про нібито небезпеку наркозу вже давно застаріли, а от дитяча травма від болючої процедури  може залишитися на все життя.

У стоматологічному відділенні також використовують останні технології. 3D-моделювання та друк щелеп,  цифрова анестезія яка регулюється спеціальними апаратами, та в залежності від тиску людини крапельно вводить препарат, що є абсолютно безболісним. Також там можуть анестезувати лише окрему ділянку одного зуба, а не всю щелепу, що при сучасному темпі життя – дуже важливо, тепер не доведеться кілька годин чекати, поки минуть неприємні відчуття. Завідуюча відділенням стоматології Наталія Борис зауважила, що тепер стоматологія зовсім безболісна та має широкий спектр розв’язання проблем, як фізіологічних, так і естетичних. Крім того, відділення стоматології влаштоване таким чином, що може вирішити й комплексні хірургічні проблеми, коли задіяні фахівці різної спеціалізації — наприклад, стоматолог, нейрохірург та щелепно-лицьовий хірург. “Добробут” відкрив нову лікарню на лівому березі

Загалом, все у лікарні зроблено так, аби пацієнт у будь-якому стані отримав якісну та комплексну допомогу. Починаючи від станції швидкої із трьома бригадами невідкладної допомоги, яка працює цілодобово, операційним та реанімаційним відділеннями, а також великою кількістю спеціалістів, до яких не треба їхати через усе місто. Якщо ж пацієнту буде потрібен фахівець вузького профілю, якого поки немає на лівому березі, наприклад, нейрохірург, то   карета швидкої відвезе його  до лікувально-діагностичного центру «Добробуту» на правому березі. 

Підсумовуючи, можна сказати що нова лікарня дійсно вражає. А ще дуже надихає, бо пересуваючись із поверху на поверх, спілкуючись із висококваліфікованими лікарями, звертаючи увагу на продуману медичну інфраструктуру та наявність усього необхідного сучасного обладнання, почуваєшся в цілковитій безпеці та нарешті розумієш, що тут тобі дійсно допоможуть за будь-яких обставин та умов.