Додаткові виплати переселенцям: кому і скільки виплатять

Наразі уряд виділяє по 2 тисячі гривень разових виплат кожному дорослому та по 3 тисячі на кожну дитину в родині, яка була вимушена переїхати. 

25.04.2022

Уряд України спільно з ООН запускає дві програми виплат вимушеним переселенцям, які потребують додаткового захисту.

Рішення про це ухвалили на засіданні уряду 15 квітня.

Розмір та умови виплати допомоги

Вимушені переселенці, які потребують додаткового захисту, будуть отримувати по 2200 грн кожен місяць на кожного члена родини. Гроші на це дадуть іноземні партнери. Ці кошти всесвітня продовольча програма ООН буде платити протягом трьох місяців на банківський рахунок отримувача.

Також управління верховного комісара ООН у справах біженців окремо допоможе українським малозабезпеченим пенсіонерам із числа вимушених переселенців. Їм так само додатково виплачуватимуть по 2200 грн.

Наразі уряд виділяє по 2 тисячі гривень разових виплат кожному дорослому та по 3 тисячі на кожну дитину в родині, яка була вимушена переїхати. На виплати такої допомоги вже спрямували 578 мільйонів гривень. За рахунок цих коштів допомогу отримають близько 155 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Як отримати допомогу

Для отримання виплат не потрібно буде звернення від людини. Допомоги надаватимуться на основі даних, які містяться в наявних державних реєстрах, постраждалим від війни людям та родинам з вразливих категорій. Ці категорії окремо погодять у меморандумах про співпрацю.

У кожній родині допомогу отримають не більше трьох людей.

Програма для багатодітних

Раніше в ООН анонсували програму підтримка багатодітних українських сімей, які постраждали від війни. На першому етапі допомогу отримають понад 50 тисяч сімей з дітьми.

Протягом першої фази програми ЮНІСЕФ допомагає родинам в Україні, які належать до однієї з двох категорій:

  • Мають троє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років на момент подачі заявки;
  • Мають двоє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина з інвалідністю.

Ці батьки або батьки-вихователі також можуть подавати заявку на отримання допомоги, якщо відповідають чинним критеріям. У майбутньому перелік вимог до учасників може бути змінений, а перелік категорій — розширений. Якщо родина належить до однієї з указаних категорій і відчуває потребу в допомозі, необхідно зареєструватися на сайті register.unicef.org.

Сума грошової допомоги на місяць складатиме 2200 грн на кожного члена сім’ї, але не більше як на п’ять осіб.

Родина отримає одноразову виплату за три місяці на вказаний банківський рахунок чи дебетову картку протягом 4 тижнів з моменту подання заявки.