Документальний фільм про українську школу для біженців у Польщі отримав премію «Еммі»

Героїнею стрічки стала українка Вікторія Гнап

20.02.2024

Премія «Еммі» є аналогом «Оскара» у світі телебачення. Цьогоріч головний приз отримав документальний фільм про українську школу для переселенців у Польщі. Українка Вікторія Гнап, засновниця Першої української школи для дітей-переселенців у Польщі, стала героїнею стрічки «Power of Women: The Changemakers». Над фільмом працювали американське видання Variety та телеканал про жінок Lifetime.

Стрічка розповідає про жінок, якими надихаються видатні діячки культурної сфери, номіновані на нагороду Power of Women, що вручає видання Varietу. Вікторія Гнап надихнула відому акторку та продюсерку Пріянку Чопру, яка спочатку підкорила Боллівуд, а згодом і американську кіноіндустрію. Крім того, акторка є Посолкою доброї волі ЮНІСЕФ, яка вже два роки підтримує українців.

Читайте також: Відеоверсія концерту Nadiya Ukraine отримала EMMY 2023

Пріянка познайомилася з Вікторією через команду ЮНІСЕФ. Вікторія домоглася від Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ підтримати школу для українських біженців у Польщі, яку розбудувала з нуля без підтримки жодної з держав. Про створення школи і розповідає фільм «Power of Women: The Changemakers», який здобув перемогу у категорії «Creative Arts and Lifestyle».

«Війна в Україні сходить зі шпальт газет, однак насильство триває. Декілька мільйонів українців змушені були покинути рідну країну. Діти страждають від війни найбільше. Вони змушені покидати свої домівки, своїх татусів, друзів, свої школи. Вони не можуть продовжувати нормально вчитися. І, на жаль, це матиме негативні наслідки у майбутньому», — поділилася Пріянка Чопра.

У документальній стрічці крім українських школярів можна побачити Джуліану Мур, Голлі Беррі та Кеті Перрі. Фільм доступний для перегляду на сервісі Amazon Prime.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram