«Дороги гурманів» та Yakaboo збирають донати для відновлення роботи ферми на деокупованій Харківщині

14.02.2023

Гастротуристичний проєкт «Дороги гурманів» та національна книжкова платформа Yakaboo розпочали благодійну кампанію «Нагодуй корівку». Мета ініціативи —зібрати 500 000 грн та підтримати ферму «Пані Юпітер», яка постраждала під час окупації військами рф села Хотімля на сході Харківщини.

10 вересня 2022 року село Хотімля було звільнено ЗСУ від російської орди. Фермі вдалося зберегти майже 500 корів, проте тварини худі й змучені. Попри обстріли, відсутність зв’язку та електроенергії, люди на фермі продовжували працювати та забезпечували продуктами односельців.

Заготовити сіно під час окупації працівники не змогли, а зараз придбати корм майже неможливо, адже водії відмовляються їхати в Хотімлю. Мости біля села підірвані, а об’їзд — суцільне бездоріжжя. До того ж дорога небезпечна через обстріли.

До нового врожаю ще вісім місяців, а фермерському господарству бракує: 149 040 кг сіна з люцерни, 462 720 кг пшеничних висівок, 296 880 кг соняшникового шроту. Це 4 864 176 грн. Зараз для збалансованого раціону однієї корівки-рятівниці не вистачає лише 45 грн на добу, 315 грн на тиждень, 1 260 грн на місяць.

Команда проєкту «Дороги гурманів» та Yakaboo ініціювали створення електронної версії гастрогіда «Дороги гурманів. 100 крафтових місць України». Кошти від продажу друкованої та електронної версії книги підуть на закупівлю їжі для корівок-рятівниць. Підтримати фермерське господарство також можна, надіславши донат у благодійну банку «На корм для корівок».

Крім того, кожен, хто візьме участь у зборі коштів, матиме шанс отримати один із 10 пакунків із мерчем благодійної ініціативи «Нагодуй корівку». Пакунок складається з футболки, екоторбинки, шкарпеток, листівки та наліпок. П’ять наборів буде розіграно серед тих, хто придбає електронну чи паперову версію гастрогіда«Дороги гурманів. 100 крафтових місць України» на Yakaboo, два — серед тих, хто відправить будь-яку суму у благодійну банку «На корм для корівок» та три пакунки отримають ті, хто зробить найбільші донати.