«Довго це обговорювати немає сенсу»: Олена Зеленська відреагувала на критику її фото у журналі Vogue

01.08.2022

Перша леді України Олена Зеленська в інтерв’ю журналістці та ведучій Соломії Вітвіцькій відреагувала на критику щодо свого фото для Vogue та розповіла, як ставиться до цього.

Про це пише НВ.

«Я вже починаю звикати до критики (усміхається). Кожна людина має право на свою думку. Для цього і є демократія. Можливо, мені іноді неприємна форма вираження, але це мої власні емоції. З естетичного погляду щось може подобатися, а щось ні, але я впевнена, що це також додасть балів Україні на міжнародній арені. Це видання читають мільйони людей у світі і я хотіла б подивитися на людину, яка б відмовила Енні Лейбовіц. Коли тебе запрошує особисто Анна Вінтур і ще потім додає, що тебе буде знімати Лейбовіц, то мені здається не варто відмовлятися», — зазначила під час бесіди Зеленська.

За словами першої леді, вона з розумінням ставиться до критики та активного обговорення фотосесії, але наголошує, що зараз є важливіші справи, ніж коментування її знімків для Vogue. Каже, що це не перший випадок, коли західні експерти у захваті, а українські — не дуже, і це нормально.

«Ми маємо говорити про себе відверто. Я з розумінням ставлюся. Якщо моя фотосесія тривала кілька годин, то фотосесія чоловіка — 15−20 хвилин. У нього не було часу. На щастя, ми відчуваємо одне одного. І нам не потрібно щось грати, щоб вийшло гарне фото. Так довго це обговорювати вже немає сенсу. У нас є більш важливі справи зараз», — додала Олена Зеленська.

Нагадаємо, напередодні американський глянець Vogue випустив інтерв’ю Олени Зеленської та обкладинку з першою леді. Знімки дружини президента робила фотографка Енні Лейбовіц, яка заради фотосесії спеціально приїздила до Києва. У мережі почали критикувати фото із Зеленською через її вбрання, позу та «гламуризацію війни».

У відповідь на цю ситуацію українська культурологиня Зоя Звиняцьківська запропонувала запустити флешмоб #sitlikeagirl. У фейсбуці флешмоб підтримала понад тисяча людей, серед яких — відомі українські медійники, активісти, культурні діячі. Зокрема, засновниця ініціативи «Марш Жінок» Олена Шевченко. Вона сказала, що справжня краса жінки – це «бути собою зараз, у цьому моменті».

«В українському суспільстві стереотипи про роль жінки нікуди не пішли, навпаки, вони лише зараз почали проявлятися на повну силу. Не так сіла, не так одягнена, поганий макіяж і зачіска, утомлена», – наголосила Шевченко. 

Засновник руху UAnimals Олександр Тодорчук опублікував фото з донькою та підписав його так: «Нехай дівчатка сидять, як хочуть. Мріють і роблять, що хочуть. Без «ти ж дівчинка / жінка / бабуся».

PR-менеджерка гурту Pianoboy Ольга Шурова сказала, що сварки довкола зображення на обкладинці – «голосний дзвіночок того, що наше суспільство не готове дорослішати». А директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта зазначила, що «фотографії Олени Зеленської авторства Енні Лейбовіц чудові» та «дуже корисні для перемоги».

Новини партнерів