Дуже цікаві книжки: 10 новинок нонфікшену для дорослих

Щоб розширити свої горизонти

23.07.2018

Залишатися допитливими — чудовий спосіб підживлювати творчість і почуватися щасливими.  Недарма Джулія Кемерон у свої книжці про розблокування творчої енергії «Шлях митця» застерігає: «Щоб вижити, потрібно завжди бути при здоровому глузді, а щоб залишатись при здоровому глузді, потрібно бути до всього уважним. (…) Насправді якість життя завжди пропорційна здатності радіти. А здатність радіти — це дар звертати увагу на все довкола.» Готові суттєво розширити свої горизонти і навчитися радіти життю? Десять новинок пізнавального нонфікшену від українських видавництв вам у цьому допоможуть.

Речі, що змінили світ. Історія економіки в 50 винаходах

Тім Гарфорд, «Наш Формат»

Блискучого Тіма Гарфорда, економіста, головного оглядача Financial Times, ведучого на
BBC Radio 4, ми вже знаємо за книжкою «Шкереберть. Як творчий безлад може змінити життя на краще«, де він наводив багато цікавих прикладів з історії, науки, економіки, результатів досліджень щодо творчості, безладу та продуктивності. З нової книжки Гарфорда ми дізнаємося про те, які саме винаходи з безлічі запатентованих інновацій стали відправними пунктами для нового етапу розвитку суспільства. Навіть якщо не перший погляд, — ну що може змінити поява грамофона або бритви Gillette?

Фізика на пальцях

Олександр Ніконов, «BookChef»

Вам з дитинства відомий вираз «математика — королева наук»? І, здається, як всі особи з вищого світу, вона страшенно нудна снобка. Інша справа — фізика. Саме її ім’я означає «природа»: це наука про те, як влаштований світ навколо нас, той самий світ, який ми любимо, але не знаємо. Пізнати його допоможе геніальна книга, яка робить фізику доступною будь-кому, а особливо батькам дуже допитливих дітей, які питають про теорію відносності, антиречовину та інфразвук. Забули, що це таке? А може й не знали? Олександр Ніконов — відомий публіцист, популяризатор теоретичної науки пояснить вам і вашим чомучкам фізику на пальцях.

Брехуни на кушетці

Ірвін Ялом, «Клуб сімейного дозвілля»

Ялом вважав, що для кожного пацієнта повинна розроблятися нова психотерапія, тому що у кожного є своя унікальна історія. Але унікальною є історія і терапевта, який вас слухає. Вона є його особистою унікальною призмою, через яку він бачить вас. Хіба це не важливо? Ялом розповідає історію Ернеста Леша, якого деякі його пацієнти вважають богом. Але наскільки психотерапія є якимось магічним, шаманським, незрозумілим дійством? Все простіше, практичніше і логічніше, ніж ви гадаєте. Читайте і дізнаєтеся про психоаналіз все, про що ви не наважувалися запитати.

История для ленивых

Макс Бужанский, «Фоліо»


«А що скаже історія? — А історія, сер, збреше як завжди.» Блискуча цитата з п’єси Бернарда Шоу дуже наочно демонструє нам наскільки наші уявлення про історичні події, їх причини та наслідки, залежать від того суспільно-політичного контексту, який пропонує нам свої інтерпретації. Макс Бужанський — відомий блогер, який пише легко, яскраво і з гумором. Зрозуміло, він не претендує на знання абсолютної істини, але розважить і зацікавить оригінальною подачею маловідомих аргументів та фактів.

Геном. Автобіографія виду у 23 главах

Метт Рідлі, «КМ-Букс»

«Без ГМО»? А може все ж розберемося, що це за гени такі і чому вони такі важливі, що спроби їх модифікації половину людства лякають, а половину надихають. «Геном» — захоплююча історія генетики, яка почалася з, м’яко кажучи, непорозуміння: хто все-таки розшифрував структуру ДНК? Вотсон і Крік, які забрали собі Нобелівську премію, чи все-таки їх колега Розалінд Франклін? А далі на вас чекають приголомшливі факти про лікування раку, застосування генної терапії, жахи євгеніки і значення їх для людства, для нас і наших дітей.

Сновидіння. Про що говорить мозок

Доріс Е. Коен, #книголав

Люди поділяються на два типи: ті, що запам’ятовують і тлумачать свої сновидіння і ті, що реагують за принципом «Дурне спить — дурне сниться». Але справа в тому, що пам`ятаємо ми далеко не всі сни: з двох-трьох тисяч снів, які ми бачимо на рік, спогади залишають лише декілька. А решта щезають? Не зовсім, вони продовжують свою роботу у підсвідомості. Як це може вплинути на наше життя? Ваш сон має своє вірне тлумачення! Але знаєте його тільки ви, стверджує досвідчена психотерапевтка Доріс Коен, яка допоможе вам навчитися розкривати сенси саме ваших снів для самих себе. Її авторська методика пригадування та тлумачення снів складається з семи кроків, зробивши які краще розумітимете власне підсвідоме життя, а відтак, і життя у реальному світі.

Внутрішня історія

Йоганнес Гінріх фон Борстель, «Клуб сімейного дозвілля»

Серце — наш «мотор», але чи відомо нам, як ми можемо йому допомогти не вийти з ладу? Чи знаєте ви, що інфаркт та передінфарктний стан діагностуються лікарями неправильно у жінок у сім разів частіше, ніж у чоловіків? Так трапляється через те, що симптоми, які вважаються класичними, описали у ході спостережень переважно за пацієнтами-чоловіками. У книзі, що стала бестселером, про будову серця, його хвороби та їх профілактику розповідає німецький кардіолог та популярний письменник, який багато років працював лікарем швидкої допомоги. Цікаві, драматичні й кумедні випадки з лікарської практики роблять його розповідь ще цікавішою та живою.

Велика шахівниця

Збігнєв Бжезінський, «Фабула»

Бжезінський — американський політолог, соціолог, радник Центру стратегічних і міжнародних студій, який вважався одним з найвпливовіших геостратегів США. Іноді нам здається, що політика — це одна велика партія гри у «підкидного дурня», але ми ж не геостратеги: Бжезінський бачить на кілька ходів наперед на «Великій шахівниці». Кожен хід веде за собою цілу низку наслідків: доля планети може змінитися и за того чи іншого перебігу подій. Україні Бжезінський відводить одне з почесних місць на «шахівниці» великої політики, вважаючи її одним з «геополітичних опорних пунктів» світу.

Як навчають у Фінляндії

Тімоті Вокер, «КМ-Букс»

Система освіти у Фінляндії вважається найкращою в світі. Всі почали нею цікавитись, після того, як у 2001 році її п’ятнадцятирічні школярі, які взяли участь у Міжнародній програмі з оцінювання освітніх досягнень учнів (PISA), отримали найбільшу кількість балів під час тестувань з математики, природничих наук і читання. Вчитель з США, Тімоті Вокер, який кілька років працював у Гельсінкі, вивчив фінську систему зсередини і тепер розповідає нам про найцікавіші та найкорисніші її практики.

Експедиція Кон-Тікі

Тур Геєрдал, «Крок»

Покинути все й поплисти на захід сонця — доволі розповсюджена мрія сучасного найманого працівника, але великий мандрівник Тур Геєрдал та четверо його товаришів стали під вітрило примітивного плота під назвою «Кон-Тікі» зовсім не для того, щоб втекти від цивілізації. У 1947 вони намагалися довести (і довели), що у давнину люди подорожували океаном і заселяли нові території: пліт, стартувавши з Південної Америки успішно дістався островів Полінезії. Наскільки треба бути сміливими і витривалими, аби провести на плоту у Тихому океані 101 день, пропливши 6980 км? Дізнаєтеся з історії неймовірної подорожі.

Дізнатися більше про цінності та важливість різноманіття (diversity) та його впливу на ефективність бізнесу ви зможете на Business Wisdom Summit, який відбудеться в Києві 27-28 вересня

— Читайте також: Поворотний момент: 7 книжок для початку нового життя