Два роки тюрми за порнопомсту: У Британії почали діяти нові закони

Жертвам гарантовано анонімність

27.06.2019

Вчора, 26 червня 2019 року, у Великобританії почали діяти нові закони, які захищатимуть права жертв порнопомсти та сексуальних домагань, кібербулінгу, гарантуючи їм анонімність — від моменту звернення до поліції до розгляду справи у судах. Про це повідомляє Thomson Reuters Foundation.

Розповсюдження інтимних фото людей без їх на те дозволу офіційно було визнано злочином у 2015 році. Але при цьому закони не гарантували анонімність жертвам порнопомсти (порнопомста — розповсюдження інтимних фото та відео через інтернет з наміром шантажування, цькування людини). Тепер механізм закону було змінено, й жертви можуть звернутися із заявою до поліції анонімно.

За даними Королівської прокурорської служби, протягом 2017 — 2018 рр. було заведено 464 справи на переслідувачів. В основному, жертвами порнопомсти стають жінки, а злочинцями — їхні колишні партнери.

Софі Мортімер, менеджерка гарячої лінії для жертв порнопомсти у Великобританії, заявила, що такі злочини мають бути класифіковані не як кіберзлочини, а як злочини на сексуальному підґрунті. Це дасть жертвам можливість зберегти сою анонімність.

Максимальний строк ув’язнення за порнопомсту становить два роки.

Нагадаємо, що порнопомста стає дедалі популярнішою. Приміром, у 2018 році Південну Корею охопила «епідемія шпигунських камер», коли відео із номерів готелей цієї країни транслювалося в інтернеті без відома гостей. У 2016 році молода італійка покінчила життя самогубством через те, що її інтимні фото потрапили в інтернет. У березні 2019 року представники Facebook заявили, що використовуватимуть інструменти штучного інтелекту, аби запобігати порнопомсті шляхом видалення облікових записів, які є джерелом розповсюдження інформації інтимного характеру.

Джерело: news.trust.org

— Читайте також: У Києві запрацювала приймальня для постраждалих від кібербулінгу