Двох дітей, яких окупанти вивезли з Маріуполя, повернули родичам

Двох дітей — 12-річну Кіру Обедінську та 9-річного Іллю Матвієнка, яких окупанти примусово вивезли з Маріуполя — повернули їхнім родичам. Діти втратили батьків і самі були поранені.

Про це повідомляє Офіс омбудсменки.

Від початку російського вторгнення 12-річна Кіра Обедінська перебувала з батьком у Маріуполі. Маму вона втратила ще до війни. Її батько, багаторазовий чемпіон України з водного поло Євген Обедінський, загинув 17 березня внаслідок потрапляння снаряду в їхній будинок. Дідусь дитини хотів повернути дитину та встановити над нею опіку.


росіяни викрали Кіру, коли її намагалися евакуювати з Маріуполя разом з іншими місцевими жителями. Під час спроби покинути місто вона отримала поранення через вибух міни. Після цього дівчинку забрали представники збройних сил рф і вивезли на підконтрольну їм територію окупованого Донбасу.

Бабуся дівчинки Світлана повідомила «Суспільному», що наразі Кіра разом із дідусем перебувають у Києві. Де Кіра була до 26 квітня, рідні не знають.

Також до омбудсменки зверталася бабуся 9-річного Іллі Матвієнка, мати якого загинула під час бомбардування Маріуполя. Бабуся залишилася єдиною родичкою дитини й хотіла встановити опіку над онуком.