«Джулія. 1984»: феміністична версія роману Джорджа Орвелла незабаром в Україні

Найочікуваніша книга 2023 року за версією LitHub

08.03.2024

Українське видавництво «Лабораторія» оголосило передзамовлення на популярний твір американської письменниці Сандри Ньюман «Джулія. 1984». Його називають феміністичною версією культового роману-антиутопії Джорджа Орвелла «1984», що був виданий у 1949 році.

Роман Сандри Ньюман вважають сенсацією міжнародного книговидання та найочікуванішою книгою 2023 року. Це переосмислення класичної антиутопії «1984», яке схвалили як Фонд Орвелла, так і спадкоємці письменника.

Джулія. 1984

Фото: laboratoria.pro

У новій версії історія трагічного кохання клерка міністерства правди Уінстона Сміта та Джулії Вортінг, яка працює механіком з обслуговування літературних машин, розповідається від імені Джулії. Вона зразкова громадянка і досить цинічна людина, яка зовсім не переймається політикою. Дівчина регулярно порушує правила, проте згодна співпрацювати з режимом, коли виникає необхідність.

Читайте також: Усі це читають: 7 бестселерів на Amazon

«Вона дуже добре вміє виживати. Але Джулію починає інтригувати Вінстон Сміт — колега з відділу записів і працівник середньої ланки Зовнішньої Партії. Одного дня вона імпульсивно підсовує йому записку і усвідомлює, що втрачає контроль і більше не може почуватися у безпеці в цьому світі», — йдеться в описі видавництва.

Новий роман-переосмислення з феміністичних поглядів було задумано ще у 2021 році. Вже тоді Сандру Ньюманназвали «ідеальною кандидатурою» для написання твору.

Книга «Джулія» очікується з друку в середині квітня.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram