Всі це читають: 7 популярних бестселерів на Amazon

Класика та сучасна проза

Що там у нас читають у світі? Класичного та нового? Ви будете здивовані (а може й ні): серед бестселерів Amazon повно «любовних» романів і всіляких трилерів про вбивства у «щасливих» сім`ях. Але є й інше. Якщо ви ще не читали, долучайтесь до світової спільноти шанувальників гарних книжок.

Колгосп тварин

Джордж Орвел, «Видавництво Жупанського»

«Всі тварини рівні. Але деякі тварини рівніші за інших». Бестселер номер один у категорії «Класика». У цій книжці Орвелл описав ферму, на якій серед тварин запанував псевдо-народний уклад, точнісінько так, як це було у 1917 році з СРСР. Починалося все з гасел про землю і заводи, а закінчилось масовими репресіями, розстрілами, каральною психіатрією та створенням владної касти «рівніших».

Володар перснів

Джон Р.Р. Толкін, «Астролябія»

Епічний, героїчний, романтичний передвісник усієї сучасної фентезі-фантастичної плеяди творів, з «Грою престолів» включно. Пригодницька й захоплююча, книга повна не тільки оповідок про кумедних чи страхітливих створінь дивного світу, але й мудрих думок про природу влади. І що часто люди (а токож гобіти, гноми, велетні і всі інші) стають перед вибором: влада або честь, влада або кохання. А починається все з одного магічного персня, який випадково (можливо, зовсім не випадково) потрапив до рук  гобіта Більбо Торбина, якому доведеться вирушити у найнебезпечнішу мандрівку, щоб врятувати усе Середзем’я.

Ім’я Рози

Умберто Еко, «Фоліо»

Візьмемо на себе сміливість стверджувати, що це одна з найкращих книжок Еко. Проте ні: це одна з найбільш захоплюючих, таємничих, дотепних, драматичних, надихаючих книжок, яка будь-коли потрапляла вам до рук. Український переклад Мар`яни Прокопович заслуговує найвищої оцінки. Цей історичний і філософський детектив — про таємничі вбивства у середньовічному монастирі, які, як виявилось, стосуються важливої роботи Аристотеля, у якій він стверджує, що сміх здатний зірвати ореол святості та недоторканності з влади та тих, хто її собі привласнює.

Небезпечні мандри

Річард Адамс, «Рідна мова»

«Небезпечні мандри» — найвідоміший роман сучасного англійського письменника Річарда Адамса (1920-2016) в жанрі героїчного фентезі. Автор описує пригоди кількох відчайдухів — молодих диких кролів, які, рятуючись, покинули свою домівку в пошуках ліпшої долі. Кожна мить для них сповнена небезпек, і нікому не відомо, чи досягнуть вони заповітної мети… Це одна з найкращих книжок, написаних у ХХ ст., що посідає гідне місце в одному ряду з творами Антуана де Сент-Екзюпері, Рея Бредбері, Річарда Баха та інших відомих письменників.

Оповідь служниці

Маргарет Етвуд, «Клуб сімейного дозвілля»

Роман був відзначений кількома престижними літературними нагородами, його автор Маргарет Етвуд отримала Букерівську премію, але у 1985 році читачі сприйняли його сюжет як цілком фантастичний. А успіх однойменного серіалу, що вийшов на екрани минулого року, довів, що наразі тема досить актуальна. Кілька десятиліть промайнуло, проте наступ на репродуктивні права жінок, якому всі ми свідки, говорить про те, що іноді погані сни можуть стати дійсністю. В одному з інтерв’ю авторка Маргарет Етвуд розповідала про процес написання книги: «Коли я розмірковувала, який з тоталітарних режимів можливий в Америці, то, звичайно, це не був би комунізм. Це була б така теократія, як у XVII столітті, коли повбивали усіх тих жінок, звинувачених у чаклунстві у Салемі. Коли я написала роман, мені казали: «Ну, тут у нас в Америці таке ніколи не станеться. І знаєте, зараз таку думку я чую все рідше».

Опівнічні діти

Салман Рушді, «Юніверс»

Магічний реалізм — це завжди сповнені дивовижних подій долі людей на тлі великої Історії. Незалежність Індії та народження однієї людини ніби зв`язують країну та окреме приватне життя в один вузол, де і щастя, і сміх, і втарти, і дива. У 1981 році твір отримав одну з найпрестижніших літературних премій світу — The Man Booker Prize.

Після тебе

Джоджо Мойєс, «Клуб сімейного дозвілля»

Спочатку був роман (і фільм) «До зустрічі з тобою» про кохання хлопця в інвалідному візку та його доглядальниці. Але хлопець розірвав стосунки, що ж буде «після нього»? Як мила Луїза збере себе по шматочках, аби знову жити й любити? Батьки, друзі, новий бойфренд — чи досить цього, щоб відновитися після великої драми?

— Читайте також: Міні та Еко: 7 книжок для спрощення життя