E-taliano: Найкращі онлайн-ресурси для вивчення італійської мови

Для початківців та профі

Щороку організатори італійського тижня обирають головну тему, якій буде присвячено офіційну програму. У цьому році це «Італійська мова та мережа» (L’italiano e la rete, le reti per l’italiano). Академія делла Круска, найпрестижніша італійська лінгвістична установа і регулятор італійської мови, підготувала однойменну брошуру, впорядковану Джузеппе Патота та Фабіо Россі, яка ознайомить тих, хто вивчає італійську, і тих, хто викладає, з останніми тенденціями розвитку італійської мови у світлі нових медіа. Під час тижня італійської мови у світі це видання можна завантажити безкоштовно. Чи італійська до-інтернетної епохи так вже відрізняється від пост-інтернетної? Лінгвісти кажуть, що ні, але про особливості цифрової італійської варто дізнатися. Крім того, в Україні пройдуть заходи під високим патронатом Президента Італійської Республіки у Києві, Львові, Одесі, Маріуполі — ціла програма пізнавальних культурних подій.

Вчимо онлайн

А тепер, власне, про те, як цифровий світ може допомогти вам вивчати італійську мову. Кілька років тому з’явилися дані, що італійська як іноземна стала четвертою мовою світу, яку найбільш вивчають (після англійської, французької та іспанської). Дані ці суперечливі, але треба визнати: італійська культура успішно себе презентує у світі, а від так є й попит на вивчення мови.

У складанні рейтингу найкращих ресурсів для вивчення італійської як іноземної ми поклалися на відомого поліглота та блогера з Ірландії Бенні Льюїса, який розробив власний метод, що дозволяє заговорити вільно будь-якою мовою лише за три місяці. Тепер він не лише пише посібники, а й вчить інших на своєму сайті fluentin3months.com, повному дієвих порад та корисних посилань. Ось список ресурсів, які Бенні та його учні називають найкращими для тих, хто вчить італійську:

1. Онлайн курс ItalianPod101 — від абсолютного початківця до просунутого рівня. Дуже драйвові «ведучі», багато цікавинок, гарний аудіоматеріал для різних рівнів.

2. Mimic Method Italian — як навчитися ідеальній італійській вимові? Між нами кажучи, регіональні акценти в Італії дуже різні і всі по-своєму чарівні, але, можливо, краще зробити ставку на стандартну вимову.

3. Why Italian is Easy — узагальнений досвід самого Бенні Льюїса, який розмовляє італійською теж: Бенні любить шукати (і знаходить!) розумні підказки та лайфхаки, аби зробити вивчення мови швидким та ефективним.

4. Не впевнені як вимовляється те чи інше італійське слово? Все легко, зайдіть на Forvo і дізнайтеся.

5. З ким практикуватися? Де шукати носіїв мови, які зможуть дати пояснення, візьмуться навчити? Italki — зручна платформа для тих, хто вчить і вчиться.

6. MOSALingua — флешкартки у форматі аудіо, які дозволять вам краще запам’ятовувати нові слова.

7. Впорались з початковим рівнем і готові рухатись далі? LingQ — океан контенту для тих, хо вже знає мову на просунутому рівні: підкасти, аудіокниги, інтерв’ю, курси та інше.

8. Якщо для початківців найзручніший сайт/мобільний додаток — це Duolingo, то для тих, хто пішов далі, це, безумовно, ресурс Clozemaster Pro.

9. Консорціум Il Consorzio Icon (Italian Culture on the Net) об’єднує 19 італійських вишів у їх робот з промоції, поширення за допомогою мережі мови, культури та іміджу Італії.

10. Не забуваймо про перлини італійської літератури. Якщо ви захочете послухати аудіо-книжки у неперевершеному акторському виконанні — завітайте на сайт радіопрограми Radio Tre Ad Alta Voce.

Читайте також: Вільно за три місяці: Як ефективно вчити іноземні мови

Мы в Facebook