Eco-friendly Новий рік: 5 ідей для святкування

Послідовне свідоме

26.12.2017

Усі ми плануємо почати новий рік із чистого аркуша: хочемо займатися спортом, їсти органічну їжу, правильно та вчасно утилізувати різні відходи, не використовувати продуктів нафтопереробки, зменшити викиди СО2… Тож, чому б не почати діяти не з нового року, а під час його святкування? Маємо декілька ідей та порад, як облаштувати зимові свята у стилі «еко».

Ялинка

Без ялинки (чи сосни) зимові свята й уявити собі не можна. Отже, якщо ви плануєте відзначати Новий рік у стилі eco-friendly, тоді радимо скористатися ялинкою, виготовленою із екологічно чистих матеріалів, або саморобною, — з паперу, корок, гілок, новорічних кульок, тощо. Якщо такий варіант не підходить, то придбайте ліцензійні дерева, які продаються у супермаркетах або на офіційних ялинкових ярмарках. За даними КМДА вони розташовані за наступними адресами:

 • вул. П. Григоренка, 24, на розі вулиць Ревуцького та Вишняківської, Харківське шосе, 49;
 • Харківське шосе, 144, вул. Урлівська, 11/44, вул. М. Драгоманова, 1, вул. М. Драгоманова, 1-Н;
 • перетин вулиць Урловскої і А. Ахматової, перетин вулиць А. Ахматової і М. Драгоманова, вул. Декабристів, 9;
 • вул. А. Ахматової, 20/22, перетин вулиць А. Ахматової та П. Григоренка, вул. Є. Чавдар, 1, вул. Є. Чавдар, 13;
 • вул. Б. Гмирі, 1, перетин вулиць Тростянецької та Архітектора Вербицького, вул. Тростянецька, 7, вул. О. Пчілки, 2;
 • вул. Срібнокільська, 13, Дніпровська Набережна (біля ТЦ «Novus»), вул. М. Бажана (біля ст. М. «Осокорки»);
 • вул. М. Гришка, 3, вул. Б. Гмирі, 8, вул. Михайла Гришка, 8, вул. О. Мишуги, 3-В;
 • пр. М. Бажана, 3, проспект М. Бажана, 36, вул. Срібнокільська, 2-А;
 • вул. Архітектора Вербицького, 28-А, Харківське шосе, 158, вул. Ялтинська, 5-А;
 • вул. П. Григоренка, 26, вул. Архітектора Вербицького, 16, вул. П. Григоренка, 41;
 • вул. Багговутівська, 8-10, вул. Щусєва, 44, вул. Щербаківського, 56;
 • ріг вул. Дорогожицької та вул. С. Хохлових, ріг вул. Туполєва і вул. Турчина, вул. Шамрила, 10.

За даними видання segodnya.ua, ялинки та сосни коштують від 150 грн до 500 грн. Також зазначимо, що ялинки та сосни, що ростуть у місті Києві, оброблено спеціальним антивандальним розчином. Він не шкідливий для дерев, але якщо зловмисник помістить дерево або його гілки у зачинене приміщення, то розчин виділятиме неприємний запах.

Їжа

Органічні продукти на святковому столі дуже доречні, якщо відмічаєте eco-friendly Новий рік. Щоб пересвідчитися у тому, що продукти відповідають світовим та європейським еко-стандартам, зверніть увагу на позначки про їх органічне походження.

Подарунки

Найекологічнішими, звичайно, є подарунки, які дарують гарні емоції. Отже можемо запропонувати враження від «To Do BOX«. Це яскрава коробка, у якій ви знайдете чотири сертифікати на двох на відвідування різних місць, заходів та цікавих майстер-класів. Або це можуть бути солодощі від крафтових виробників, чи косметика із натуральних інгредієнтів ручної роботи, чи вироби від українських recycling-брендів: одяг, скляний посуд, сумки та шкіряні аксесуари, блокноти й т. ін. Вибираючи подарунок, звертайте увагу на те, чи має виробник ліцензію, яка засвічує, що він використовує екологічно чисті матеріали, а також уважно вивчайте упаковку. Як розібратися у сертифікації товарів, підкаже наша стаття.

Декор

Запакувати подарунки екологічно та стильно допоможе крафтовий папір, пергамент та навіть газета. Щодо прикрашання будинку, то радимо використовувати рослини, які є у вашому домі. Наприклад, можна повісити новорічні кульки на фікус, грошове дерево, юкку. Також взимку активно квітнуть орхідеї, цикламени, пуансетії та азалії. Святковий стіл також має бути оформлений, тож можна використати органічний текстиль — льон або бавовну. Ці тканини легко переробляються завдяки відсутності синтетичних добавок, а виглядають не гірше, ніж синтетичні тканини, завдяки вишивці та різноманітності відтінків.

Світло

Сьогодні магазини пропонують великий вибір гірлянд з енергозберігаючими лампами, які прослужать довше, ніж, наприклад, галогенові. А це означає, що після свят вам не доведеться їх викидати. Та про всяк випадок, нагадаємо, де в столиці можна утилізувати скло та пластик. І не забувайте про свічки із бджолиного, які не тільки створять романтичний настрій, а й не нашкодять навколишньому середовищу, на відміну від парафінових свічок, які є продуктом переробки нафти.

— Читайте також: Последовательная сознательность: Этап «Энергосбережение»