Ентеровірус підвищує ймовірність виникнення діабету І типу у вісім разів

27.09.2022

Австралійські дослідники виявили зв’язок між діабетом та ентеровірусом. Такі висновки були представлені на щорічних зборах Європейської асоціації з вивчення діабету в Стокгольмі.

Соня Айзекс з відділу дитячої педіатрії Університету Південного Уельсу в Австралії провела найбільший метааналіз у цій галузі, до якого увійшли 12 077 учасників із більш ніж 60 обсерваційних досліджень. Близько половини учасників цього дослідження мали аутоімунітет 1 типу або острівцевий аутоімунітет, який зазвичай означає схильність до діабету 1 типу. І у цих людей у вісім разів частіше знаходили сліди перенесеної ентеровірусної інфекції, ніж у інших.

Цей висновок не ставить крапку у дослідженні причин діабету, вважають дослідники, але дозволяє наблизитися до розуміння походження хвороби.

У представлених даних Айзекс вже знайшлося чимало критиків. Деякі вчені звертають увагу на той факт, що ентеровірус є одним з найпоширеніших у світі, тому виявлення його у хворих на діабет не говорить про якийсь взаємозв’язок.

Цукровий діабет I типу – захворювання, при якому організм атакує бета-клітини підшлункової залози. Вони виробляють інсулін, і без цього необхідного білка порушується надходження поживних речовин до клітин тіла.

Етіологія захворювання досі вважається нез’ясованою, проте останнє дослідження австралійських учених показало, що діабет найчастіше зустрічається у тих, хто хворів на ентеровірусну інфекцію.

Австралійські вчені не наполягають на своїх висновках. Вони вважають, що потрібні подальші дослідження. і лише після цього можна буде визначити причини виникнення діабету однозначно.

 

Теги: