Ентеровірус підвищує ймовірність виникнення діабету І типу у вісім разів

27 Вересня 2022

Австралійські дослідники виявили зв’язок між діабетом та ентеровірусом. Такі висновки були представлені на щорічних зборах Європейської асоціації з вивчення діабету в Стокгольмі.

Соня Айзекс з відділу дитячої педіатрії Університету Південного Уельсу в Австралії провела найбільший метааналіз у цій галузі, до якого увійшли 12 077 учасників із більш ніж 60 обсерваційних досліджень. Близько половини учасників цього дослідження мали аутоімунітет 1 типу або острівцевий аутоімунітет, який зазвичай означає схильність до діабету 1 типу. І у цих людей у вісім разів частіше знаходили сліди перенесеної ентеровірусної інфекції, ніж у інших.

Цей висновок не ставить крапку у дослідженні причин діабету, вважають дослідники, але дозволяє наблизитися до розуміння походження хвороби.

У представлених даних Айзекс вже знайшлося чимало критиків. Деякі вчені звертають увагу на той факт, що ентеровірус є одним з найпоширеніших у світі, тому виявлення його у хворих на діабет не говорить про якийсь взаємозв’язок.

Цукровий діабет I типу – захворювання, при якому організм атакує бета-клітини підшлункової залози. Вони виробляють інсулін, і без цього необхідного білка порушується надходження поживних речовин до клітин тіла.

Боротьба за людей: які рішення працюють у 2026 році

8 липня 2026 року в Києві HR Wisdom Summit 2026 об’єднає HRD, CEO та керівників компаній для обговорення найгостріших викликів ринку праці. Учасники говоритимуть про утримання талантів, адаптацію ветеранів, нові моделі управління командами та розвиток навичок, необхідних бізнесу вже сьогодні.

Етіологія захворювання досі вважається нез’ясованою, проте останнє дослідження австралійських учених показало, що діабет найчастіше зустрічається у тих, хто хворів на ентеровірусну інфекцію.

Австралійські вчені не наполягають на своїх висновках. Вони вважають, що потрібні подальші дослідження. і лише після цього можна буде визначити причини виникнення діабету однозначно.