Естонія запроваджує додаткові перевірки для українців на кордонах

В Естонії розпочали ретельну перевірку українців, які приїжджають до країни, а також виїжджають до Латвії та Фінляндії. Мета цього — порахувати українських біженців. Крім того, планують зібрати інформацію про кількість українців, які виїхали до іншої країни.

У поліції та прикордонній службі Естонії також повідомили, що влада перевіряє всі автобуси та мікроавтобуси, які виїжджають з країни. Крім того, порівнюють дані про пасажирів суден та використовують систему автоматичного розпізнавання номерних знаків для перевірки транспортних засобів з українськими та російськими номерами.

«Ми порівнюємо дані про пасажирів суден із даними про перетин кордону. Систему автоматичного розпізнавання номерних знаків використовуємо, щоб перевірити, які транспортні засоби з номерними знаками UA і VF, що в’їхали до Естонії, виїхали з країни», — пояснили у відомстві.

Зупинку автомобілів та перевірку документів проводять здебільшого на дорогах поблизу кордону Естонії та Латвії. Пасажирів попереджають, що під час планування подорожі потрібно передбачити більше часу на інспекцію.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу сказав, що прикордонний контроль необхідно відновити, щоб мати чітке уявлення про кількість іноземців, які перебувають у країні, а також про кількість тих, хто виїжджає.

«На територію Естонії в’їхало понад 100 тисяч громадян України, і нам дуже важливо чітко знати, де перебувають ці люди», — сказав він.

Міністр наголосив, що перевірки на внутрішніх кордонах Шенгену мають бути здійснені без зволікання.