Fight For Right: на яку допомогу можуть розраховувати ВПО з інвалідністю

За результатами дослідження Міжнародної організації міграції, 26% населення України змінило місце перебування від 24 лютого поточного року. Серед них чимало людей з обмеженими можливостями. Однак не всі знають про розмаїття видів допомоги, на яку мають право.

В організації людей з інвалідністю Fight For Right кажуть, що внутрішньо переміщені  особи з обмеженими можливостями можуть отримати як кошти, так і інші різноманітні послуги від держави, міжнародних організацій та волонтерських ініціатив.

Гуманітарну допомогу та послуги для ВПО з інвалідністю зручно шукати на ресурсі «Паляниця».

ВПО з інвалідністю мають право отримувати щомісячну державну допомогу на проживання. Вона становить 3 тисячі грн. Щоб отримати допомогу з безробіття, варто звернутися до найближчого центру зайнятості. В обох випадках ви можете не ходити по установах, а самостійно зареєструватися через портал «Дія».

Окрім державної допомоги внутрішньо переміщені особи можуть отримати міжнародну грошову підтримку, що реалізується спільно з урядом України. Тут є перелік таких виплат та інструкції з отримання.

У Fight For Right також нагадують про перелік послуг, які саме у цій організації можуть надати особам з інвалідністю в умовах повномасштабної війни. Серед них: евакуація людей з інвалідністю у більш безпечні місця в Україні та за кордон; медична евакуація (каретами швидкої допомоги); допомога з медикаментами для тих, хто не може евакуюватися; допомога з асистивними технологіями у регіонах, де неможливо отримати їх від держави; юридичні консультації; психологічна підтримка; гуманітарна допомога (у регіонах, де немає доступу до продовольчих товарів).