Фільм українського режисера «Чому я живий» покажуть на празькому кінофестивалі

19.04.2022

Фільм режисера Віллена Новака «Чому я живий», що заснований на реальних подіях, покажуть на фестивалі Prague International Film Awards.

Про це повідомляє пресслужба кіностудії.

Фільм «Чому я живий» заснований на реальних подіях, які відбувалися під час Другої світової війни в Маріуполі. За сюжетом, сімнадцятирічні Фрося і Льончик мріють одружитися. Але Фрося українка, а Льончик єврей, тому батькові дівчини складно породичатися з такою сім’єю. Олексій Іванович — обрий чоловік, але православний. Як йому поступитися своїми переконаннями та пустити в сім’ю іновірця? Вагітність Фросі. Перший день війни. Льончик іде на фронт. Окупація, доноси, колабораціонізм, мародерство, фашистський терор, розстріли євреїв… Усе це доведеться пережити героям і залишитися справжніми людьми.

Кінострічка «Чому я живий» вийшла у національний прокат 4 листопада 2021 року й перемогла одразу на двох міжнародних кінофестивалях — FUTURE OF FILM AWARDS та Europe Film Festival. Фільм також здобув Гран-прі 10-го ювілейного Міжнародного кінофестивалю «Кіно і ТИ».