Financial Times: президент України Володимир Зеленський став людиною року

06.12.2022

Британське видання Financial Times оприлюднило людину року за своєю версією — нею став Володимир Зеленський. На думку редакції, президент України — «втілення хоробрості та стійкості українського народу».

Видання порівнює Зеленського з колишнім прем’єр-міністром Великої Британії Вінстоном Черчіллем, який виступив по радіо, щоб згуртувати свою країну.

«Зеленський використовував соціальні медіа для невпинної кампанії за військову та фінансову підтримку Заходу, перетворюючи тяжке становище свого народу на моральний важіль впливу на лідерів у Європі та США. Він переконав європейців взяти на себе величезні витрати протистояння Путіну та запропонувати Києву шлях до членства в ЄС», — пояснює свій вибір редколегія.

На думку авторів статті, рішення Зеленського залишитися у Києві на початку вторгнення замість того, щоб прийняти пропозицію США про евакуацію, стало одним із найважливіших моментів у війні, що спонукало українську армію та народ до опору.

Водночас видання зазначає, що після закінчення бойових дій президент зіткнеться з важкими питаннями від виборців щодо своєї неспроможності підготувати Україну до війни перед повномасштабним вторгненням.

«Наша редакція зазвичай запекло дискутує щодо вибору дюдини року. Але не цього року», — написала у себе у Твіттері головна редакторка FT Рула Халаф.