Фотовиставка “Eye Contact. Погляд у спектрі.” вже у Києві. Як це було?

15.08.2023

11 серпня у Києві стартувала фотовиставка “Eye Contact. Погляд у спектрі.”, яка представлена у бізнес-просторі Creative States, що знаходиться на території колишнього заводу “Арсенал”.

“Eye Contact. Погляд у спектрі.” — фотопроєкт за участі вихованців LEVCHYK SPECTRUM HUB — центру безкоштовної корекційної допомоги дітям ВПО у спектрі аутизму, заснованого благодійним фондом Future For Ukraine у Львові.

 

Уперше виставка проходила у Львівському муніципальному мистецькому центрі у травні та тривала понад місяць. Фотографинею та співавторкою проєкту виступила Марта Грінштейн, яка теж виховує сина з РСА. Переглядаючи світлини фотопроєкту, представлені на виставці, можна зазирнути у світ дітей у спектрі аутизму. Зазвичай такі діти ховають погляд, адже складність встановлення зорового контакту з усіма людьми, а особливо незнайомими, говорить про їхню вразливість. Проте авторам проєкту вдалося майже неможливе — поглянути в очі дітям у спектрі! І ці “таємні миті” відображені у глибоких та емоційних світлинах.

Урочисте відкриття виставки у Києві відбулося у закритому форматі для представників бізнесів, які мають членство у Creative Space, а також лідерів думок, відомих блогерів та ЗМІ.

Відкривала захід Ольга Глюза, волонтерка-кураторка LEVCHYK SPECTRUM HUB. У своїй промові Ольга привітала гостей виставки та розповіла, як усі присутні можуть долучитися до підтримки дітей у спектрі аутизму:

“Сьогодні наша мета — зібрати кошти на один місяць корекційних занять для дітей у спектрі аутизму у LEVCHYK SPECTRUM HUB. Необхідна сума — 550 368 грн. Ці кошти дозволять нам забезпечити повний цикл корекційної терапії для всіх вихованців хабу протягом одного місяця — 26 безкоштовних занять для кожної дитини. Запрошуємо кожного підтримати наш збір, аби діти у спектрі аутизму могли успішно інтегруватися у суспільство в майбутньому”.

На відкриття виставки у Києві завітала Марі Король, яка від самого початку розвивала ідеологію проєкту LEVCHYK. Для Марі ця справа — споріднена з її особистою історією життя, оскільки вона теж виховує доньку з РСА та добре розуміє, з якими перепонами у вихованні можуть стикатися батьки дітей у спектрі, тому прагне створити в Україні середовище, у якому діти з аутизмом могли б розвиватися та інтегруватися у життя суспільства на рівні з іншими. “Закрутити аутизм навколо себе, а не себе навколо аутизму”, — написала Марі у своєму профілі в Instagram після заходу. І ці слова дуже влучно передають її активну життєву позицію.

Волонтерка-кураторка SMM-напрямку фонду, Альона Воробйова, представила широкому загалу благодійний проєкт “Вартові Спектру”, завдяки якому кожен охочий може стати на захист дітей із РСА — поширювати інформацію про аутизм, інклюзивність та допомагати закривати збори. Стати одним із Вартових Спектру можна, заповнивши форму на сайті.

З метою занурити всіх присутніх на заході у життя дітей у спектрі та зібрати кошти на корекційні заняття для них, організатори виставки провели багато цікавих активностей, а також розіграші призів.

Фотографиня та співавторка проєкту “Eye Contact. Погляд у спектрі.” Марта Грінштейн провела для гостей екскурсію фотовиставкою, детальніше розповіла про історії маленьких героїв проєкту, а також поділилася власними спогадами з-за лаштунків зйомки та досвід  роботи з дітьми у спектрі. Також, всі охочі могли отримати власне фото від Марти у стилістиці Eye Contact. Для цього необхідно було переказати суму від 200 грн на кейс збору, або ж зроби донат до charity box.

До збору коштів долучилися партнери фонду — інклюзивна пекарня Good Bread, яка надає можливість працювати людям з ментальними розладами, та флористична студія “Природа”. Кожен охочий міг купити фірмовий кекс, що випікають працівники пекарні, або ж потішити себе чи кохану людину квітами й, таким чином, допомогти зібрати кошти на розвиток дітей з аутизмом у LEVCHYK SPECTRUM HUB.

Також на виставці працювала інтерактивна зона з акустикою і навушниками від Canyon, де кожен міг відчути як сприймають зовнішній світ та себе діти з РСА. Така активність викликала чимало емоцій у гостей, адже вона допомогла зрозуміти, як буває складно дитині з РСА поговорити з світом.

У межах фотовиставки “Eye Contact. Погляд у спектрі.” було оголошено розіграш колонки Apple HomePod 2-го покоління (2023) від магазину “Техно Їжак” для усіх резидентів Creative States. Умови прості: надіслати донат від 100 грн на потреби LEVCHYK SPECTRUM HUB та вказати свої прізвище, ім’я та номер телефону. Розіграш триватиме до 18 серпня 18:00!

Окрім збору коштів на допомогу дітям із РСА, організатори заходу також мають на меті привернути увагу гостей до важливості розвитку інклюзивних просторів у країні та популяризувати аутизм-френдлі модель серед представників українського бізнесу.

Для того, щоб відвідати виставку “Eye Contact. Погляд у спектрі.” та зазирнути у світ дітей у спектрі, слідкуйте за новинами на сторінці фотопроєкту в Instagram.

А також підтримайте збір коштів на корекційні заняття для вихованців LEVCHYK SPECTRUM HUB — дітей з розладами спектру аутизму, ставайте на їх захист та долучайтеся до розвитку аутизм-френдлі руху в нашій країні.