Гедонізм у маси: 7 книжок про задоволення

Насолода як мистецтво

28.09.2023

Гедонізм — це така філософія фізичного задоволення як найвищого блага й умови щастя у житті. Можна багато говорити про інтелектуальні насолоди й духовність, але іноді практично кожному з нас хочеться побути трішечки гедоністом. Не вмієте? Ці книжки допоможуть навчитися отримувати такі прості, але такі необхідні задоволення.

Емоційна спритність. Як почати радіти змінам і отримувати задоволення від роботи та життя

Сьюзен Девід, «Клуб Сімейного Дозвілля»

Для початку багатьом з нас потрібно вирішити базову проблему: ми не даємо собі дозвіл на задоволення. Ми ж бо повинні завжди працювати або відпочивати напозір, для схвалення у соцмережах. У нас великі проблеми з емоціями, ми не усвідомлюємо того, що відчуваємо і того, що нам потрібно. Тому беремо до рук цього бестселера, за версією Wall Street Journal та USA Today, та починаємо долати страхи й комплекси, які не дозволяють насолоджуватись життям.

Кримськотатарська кухня

Олена Соболева, «їzhak»

Їжа — це не тільки базова потреба, це і витончене задоволення, і частина культури. Давайте знайомитись з культурою кримськотатарського народу через гастроподорож крізь історію, релігію, етнографію, листівки, фото, орнаменти, яка приведе нас до нових смачних відкриттів. А ви думали, що кримськотатарська кухня — це лише чебуреки?! Авторка, Олена Соболєва, кандидатка історичних наук, дослідниця, що більше 15 років займається дослідженням історії, культури кримськотатарського народу.

Зваблення їжею. 70 рецептів, які захочеться готувати

Євген Клопотенко, #книголав

Їжа і секс, кажуть, — споріднені задоволення. Популярний український шеф-кухар намагатиметься нас звабити аж у 70 різних способів. Готові до марафону насолоди? Ця збірка рецептів переверне усі ваші уявлення щодо «нормальності» поєднань звичних інгредієнтів, «пристойності» подачі та традиційних способів приготування.

Дух сп’яніння. Історія звичаїв уживання алкогольних напоїв

Арі Турунен, «Ніка-Центр», «Видавництво Анетти Антоненко»

Розслабитися чи збадьоритися? У великій компанії чи на трьох? Коктейль, міцний алкоголь чи вино? Червоне чи біле? А кожним нашим вибором стоїть давня, як світ, культура вживання алкоголю, і було б гарно дізнатися про це до того, як підняти такий вже звичний келишок? Ми ж бо не забуваємо і про інтелектуальну складову фізичної насолоди. Адже алкоголь надихає не тільки на всілякі пустощі, але на творчість: літературу і мистецтво. Недаремно в багатьох релігіях і міфах він був божественним першоелементом.

Чайний канон

Лу Юй, «Сафран»

Є й інші напої, які надихають. Наприклад, чай. Про те, що таке чай і як правильно його пити написав у “ у VIII ст. н.е. в буддійським монахом Лу Юєм зі Стародавнього Китаю. В українському виданні давній текст доповнено сучасними фактами про чай та чайну культуру. Виявляється, що сьогодні чай — найпопулярніший напій у світі.

Виживання найгарніших. Наука краси

Ненсі Еткофф, «Yakaboo Publishing»

Насолода красою. Звідки вона береться? Чому ми вважаємо одних красивими, а інших ні? Який сенс у краси? Виявляється, сенс у краси дуже практичний. Авторка, практикуюча психологиня Ненсі Еткофф, стверджує, що все те, що ми вважаємо красивим відповідає еволюційним потребам нашого виду. Уявляєте? Ні? Читайте!

Злюб. Як парувалися наука й секс

Мері Роуч, «Фабула»

Поговоримо про секс. Звісно, з абсолютно серйозної точки зору, — після прочитання ви навіть відчуєте себе трохи сексологом: чому секс такий табуйований, хто від нього відмовляється, і де в природному заховане гріховне? І чому зараз, читаючи ці рядки, ви трішки (або й не трішки) ніяковієте? Адже секс був, є і буде завжди. Дотепно та пізнавально про цікаві дослідження сексу: позитивні емоції та широкі можливості для експериментів.