Global Teacher Prize: В Україні обиратимуть найкращого вчителя

Педагоги змагатимуться за власну "нобелівську" премію

Вже вдруге в Україні пройде Global Teacher Prize Ukraine. Заявку на участь у цій національній премії можуть подати вчителі середніх шкіл, а номінуватимуть педагогів пересічні українці.

У 2017 році національна премія зібрала 2500 номінацій і 632 заявки з усіх областей країни. Переможець Global Teacher Prize Ukraine* Паул Пшенічка потрапив до рейтингу «100 найвпливовіших українців» (вперше за 26 років незалежності в такому рейтингу опинився педагог), але головне, більше українців стали поважати професію вчителя — всього за півроку показник зріс з 39% до 54%.

Цього року найкращого вчителя України оберуть серед десятки фіналістів, які отримають рік безкоштовного навчання від ГС «Освіторія». До експертного журі національної премії увійшли голова «Освіторії» Зоя Литвин, телеведуча «1+1» і куратор премії Наталія Мосейчук, ініціатор і натхненник освітнього руху EdCamp в Україні Олександр Елькін та переможець Global Teacher Prize Ukraine 2017 Паул Пшенічка. Список може бути доповнений.

«Я закликаю всіх учителів, а особливо тих, хто не подав заявку минулого року, використати шанс на перемогу та визнання,  — зазначає міністр освіти Лілія Гриневич. —  Ваші історії успіху можуть показати українцям, як ви змінюєте життя їхніх дітей, а колег надихнути на нові підходи. Новій українській школі потрібні педагоги, які підготують учнів до викликів майбутнього. До того ж, участь у премії робить українських вчителів частиною міжнародної спільноти освітян, а значить дає можливість обмінюватися кращим досвідом та професійно зростати».

«Ідея впровадити у звичайних школах уроки інклюзії та комунікації з дітьми, що мають інвалідність, народилася у мене під час відбіркового туру в Одесі, — розповідає фіналістка премії, тифлопедагог Наталя Гладких. — Спочатку вона здалася мені просто шаленою. Але завдяки Global Teacher Prize я відчула: те, що я роблю, справді важливо! Це додало мені сил, і ідея переросла у масштабну акцію, до якої приєдналося понад 500 шкіл з усієї України».

Заповнити анкету на участь або номінувати вчителя можна на офіційному сайті премії до 15 липня: globalteacherprize.org.ua

_____________

* Global Teacher Prize — «Нобелівська премія» для вчителів, започаткована арабським мільярдером Санні Варкі у 2014 році. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя та становить 1 000 000 доларів. Національну премію в Україні ініціювала громадська спілка «Освіторія» у 2017 році, мета якої не лише популяризувати новаторські підходи в освіті, а й підняти престиж викладача.

На фото: переможець торішньої Global Teacher Prize Паул Пшенічка

— Читайте також: Біг на місці: Концепція Державної соціальної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року