«Голови не було. Нема чого було збирати»: окупанти під Черніговом розстріляли трьох підлітків

23.06.2022

14 березня російські військові розстріляли з кулеметів та гармати калібру 30 мм трьох беззбройних молодих людей у селі Мохнатин Чернігівської області.

Їхні рідні, друзі та сусіди розповіли телеканалу Настоящее время, що тоді сталося, пише НВ.

За словами сусіда загиблих Миколи Мельника, того дня до села зайшла російська колона у супроводі БМП та БТР, на техніці було маркування — білі кола. Раптом пролунали черги з кулемета та гарматні залпи. Після відходу ворогів жителі села нарахували 17 гільз від снарядів 30 калібру, які використовуються для вогню по техніці та укріпленнях, але окупанти застосували їх проти трьох місцевих підлітків.

Гарматний снаряд влучив у 18-річного Валентина Якимчука.

«Голови не було. Мізки лежали тут. Нога перебита — стегно стирчало. Вціліла лише задня частина голови. Він лежав ниць. А довкола все горіло. Ми взяли його голову і замотали в рушник. Нема чого було збирати. Так і поховали. Ми всі тут мало з розуму не зійшли, це було нереально. Сестра Валі так вижчала — думали, не виживе», — згадує мешканка Мохнатина Віра Дроган.

З протилежного боку дороги лежали брати-близнюки Євген та Богдан Самодії. Їх росіяни обстріляли з кулемета, хоча вони йшли з піднятими руками, розповідають очевидці. Їхній друг Михайло намався допомогти братам.

«У Жені було дуже тяжке поранення. Я розірвав на ньому одяг, і в районі мечоподібного відростка був отвір розміром із долоню. Я бачив, як його серце б’ється», — каже він.

Мати близнюків Оксана здалеку бачила, що лежать діти і біля них багато людей. Їй сказали, що Богдан живий і його треба везти у лікарню. Дорогою юнак помер. Перед смертю юнак стиснув руку друга Михайла, що сидів біля нього на колінах. Так вони вітали один одного і прощалися.

«І все — він видихнув», — згадує Михайло.

Оксана Самодій часто ходить на могилу синів на сільському цвинтарі. Каже: прийшли разом — і пішли разом.

Нагадаємо, що 15 березня прокуратура Чернігівської області відкрила за фактом вбивства беззбройних людей у Мохнатині кримінальне провадження за ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).