Гомосексуальність — не хвороба: Американська психоаналітична асоціація вибачилася перед ЛГБТ-спільнотою

Не минуло й 30-ти років...

25.06.2019

Американська психоаналітична асоціація офіційно вибачилася перед представниками ЛГБТ-ком’юніті за те, що вважала гомосексуальність ментальним захворюванням. Вона назвала свою колишню точку зору помилкою і дискримінацією, передає Reuters.

Це перша офіційна заява такого роду з боку медичної організації США.

«Минуло багато часу, перш ніж ми усвідомили свою роль в тому, скільки психологічних травм спричинила наша діяльність, і ми приносимо свої вибачення», — сказав президент асоціації доктор Лі Джаффе.

Джаффе публічно виступив напередодні 50-річного ювілею Стоунволльських бунтів, які проходили в Нью-Йорку в ніч на 28 червня 1969 року і стали першим в історії випадком, коли ЛГБТ-спільнота чинила опір поліцейським, виступаючи проти систематичних переслідувань геїв з боку правоохоронців.

Нагадаємо, що гомосексуальність прибрали зі списку Діагностичного і статистичного посібника з психічних розладів в 1970 році. Однак, асоціації продовжувала наполягати на своїй позиції. Змінити їх думку вдалося тільки в 1990 році, коли громадськість довела, що це є дискримінацією.

Джерело: Reuters

— Читайте також: «Синдром самозванки»: Какие предрассудки и стереотипы мешают карьерному росту украинок