Готуємось до ЗНО: 12 корисних ресурсів

Математика, фізика, хімія та біологія

13.02.2018

Багато хто із школярів уже відвідує курси із підготовки до ЗНО, а хтось робить це самотужки. У будь-якому разі випускникам знадобляться «кишенькові» помічники, завдяки яким можна підкріпити або перевірити свої знання та отримати вчасну підказку. Отже, сьогодні у фокусі такі предмети: математика, фізика, хімія та біологія.

Математика

Сергій Ткаченко

Харизматичний викладач Сергій Ткаченко підготує будь-якого школяра до ЗНО з математики так, що той оком змигнути не встигне. Чітко, за темою, на прикладах, українською та ще й згумором Сергій допоможе зрозуміти та вирішити найскладніші задачі та рівняння. Гадаємо, його відеолекції зацікавлять й студентів молодших курсів, які вивчають математику.

GetAClass — Просто математика

YouTube-канал має у своєму арсеналі корисні уроки із алгебри, геометрії, тригонометрії й т.ін. Ведучі дуже детально пояснюють кожну формулу, теорему, лему тощо на зрозумілих прикладах. Як то кажуть, розбереться навіть маленька дитина. Викладають російською мовою.

Photomath

Мабуть, один з найкращих калькуляторів, який має функцію сканеру і можливістю розпізнавання рукописного тексту. Вам треба сфотографувати задачу, завантажити її, дати час програмі обробити дані. Утиліта видасть не тільки готову відповідь, а й докладне покрокове рішення. Має версії для Android- та iOS-пристроїв.

Фізика

ВнеШколы

Український освітній портал «ВнеШколы» має власний канал на YouTube, де до вашої уваги — більше 30 уроків із фізики, які підготують до ЗНО. Викладач — Зарицький Олександр Миколайович. Уроки проводяться російською мовою. А ще на каналі є уроки для підготовки із таких дисциплін, як біологія, географія, хімія, українська мова та література, англійська мова, математика.

Skill up

На цьому YouTube-каналі ви знайдете лекції із фізики, а також відео, де викладач разом із вами розбере різні задачі по кісточках. Окрім фізики на каналі є уроки із соціології, економіки, математики. Викладають тут російською та англійською мовами.

Khan Academy

За адресою ru.khanacademy.org є купа лекцій з фізики російською мовою від Академії Хана. А якщо у рядку пошуку напишете khanacademy.org/science/physics, то знайдете ще більше корисних матеріалів. Звичайно, вони стануть вам у нагоді за умови, що ви добре володієте англійською.

Fundamentals of Physics

На сайті є лекції англійською від Єльського університету. Можна дивитися, слухати, читати і завантажувати, щоб готуватися до ЗНО або до вступу до Єлю!

Хімія

Освіта-Онлайн

Цей YouTube-канал має безліч уроків для підготовки до ЗНО із різних предметів, і зокрема з хімії. Викладатимуть вам українською Ірина Васильєва та Володимир Немерцалов. Кожній темі викладачі приділяють не більше 10 — 15 хвилин.

Химия

Мобільний додаток вміє вирішувати хімічні рівняння реакцій, має таблицю Менделєєва, а також таблицю розчинності речовин. Програму можна безкоштовно завантажити на Android- та iOS-пристрої.

Біологія

Aleksandra LearnBiology

Вчителька Олександра запевняє, що опанувати біологію легко. У відеороликах вона докладно пояснює основні теми шкільного курсу. Уроки містять інформаційний матеріал: фото, малюнки, реальні приклади, а основні терміни виділяються текстом, що дає можливість глядачам вести короткий конспект уроку. Викладає Олександра російською.

Биология поведения человека

Канал студії перекладів та озвучування Vert Dider має плейлист із лекціями професора Роберта Сапольськи на тему «Біологія поведінки людини». Ви почуєте те саме, що чули студенти Стенфордського університету! Переклад здійснено російською мовою.

Anatomy 4 sculptors

Сайт anatomy4sculptors.com являє собою 3D-атлас, що дозволить вивчити будову різних частин тіла людини. Щоправда, усі дані викладено англійською.

— Читайте також: BookTube: Кілька YouTube-каналів для завзятих читачів

Новини партнерів