Як допомогти дитині подолати тривогу перед дитячим садочком

Обговорити труднощі нового етапу у житті малюка на чужому прикладі

20.01.2022

Перший день у дитячому садку — важлива подія для всієї родини. Можна сказати, прорив. Так починається новий етап у житті малюка: веселощів, пізнання світу, розвитку в нових умовах — поза межами рідного дому.

Дитина повністю змінює своє середовище, перебуває під опікою людей, яких не знає, оточена незнайомцями, — і стикається з новими проблемами. Такі зміни, ясна річ, хвилюють як малят, дитсадківських новачків, так і їхніх батьків.

Книжка «Грицько і Мацько ідуть в дитсадок» Катаржини Козловської покликана допомогти приборкати цю тривогу й полегшити адаптацію.

Катаржина Козловська – польська письменниця, психологиня і мандрівниця. Авторка книжок дорожніх нотаток і психологічного нонфікшну для дітей. 

Разом із Грицьком, хлопчиком, який уперше йде в садок, головним героєм є його маленький плюшевий друг — ведмедик Мацько. Те, що він поруч, дає дитині відчуття захищеності, пов’язане з домом та його запахом і затишком. Ведмедик стає супутником дитсадочкових пригод малюка.

Оскільки власні труднощі та досвід зазвичай легше обговорювати на чужому прикладі, ця книжка допоможе батькам почати таку розмову. Читаючи її, варто запитати, як поводилася б чи почувалася б дитина у схожій ситуації. Завдяки цьому ми можемо пізнати емоційні потреби малюка, зрозуміти їх і задовольнити, а також підтримати та позитивно мотивувати свою дитину.

Слід пам’ятати, що у книжці зображено лише одну з багатьох можливих моделей функціонування дитячого садка. Садок, у який піде дитина, може мати дещо інший вигляд, працювати за іншою системою або використовувати інші методики. Ось чому важливо добре вивчити обраний дитячий садок — тут вам допоможуть дні відкритих дверей та дні адаптації, а також інтеграційні заходи, і передовсім слід поспілкуватися з вихователями.

Пам’ятаймо про найголовніше: усі діти різні й кожна дитина унікальна, вона реагує на світ у власний спосіб. Не чекайте, що її реакція буде точнісінько такою, як у героя книжки, або такою, як вам хочеться.

Пригоди Грицька й Мацька в дитячому садку допоможуть батькам і їхнім дітям увійти в цей важливий етап життя з радістю та спокоєм.

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ:

  1. Сприймайте перше відвідування дитсадка як приємну подію: сходіть разом на закупи (по зубну щітку, гребінець, капці та інші дрібниці), нехай ваш малюк бере активну участь у підготовці.
  2. Запам’ятайте: діти підхоплюють емоції та страхи батьків, тому намагайтеся керувати собою.
  3. Привчіть дитину бути винахідливою і самій давати собі раду.
  4. Поговоріть із вихователями, надайте їм якомога більше інформації про дитину (особливо про алергію, уподобання, типову поведінку).
  5. Допоможіть налагодити позитивні стосунки з однолітками, познайомитися з новими друзями також поза дитячим садочком.