Хто така наступна прем’єрка Італії Джорджа Мелоні

За результатами виборів Італія отримає найбільш правий із часів Другої світової війни уряд, який уперше очолить жінка.

Невдовзі 45-річна Мелоні має отримає нове звання, а точніше високу посаду. 25 вересня в Італії відбулися дострокові парламентські вибори, і згідно підрахунку та за даними екзит-полів, перемогу здобуває права коаліція, що складається із трьох партій: Брати Італії, Ліга та Вперед, Італіє. Очікується, що Мелоні — лідерка першої з політсил, що набрала близько 25% голосів, — очолить найбільш правий уряд в історії післявоєнної Італії.

Мелоні стане першою жінкою-прем’єром Італії та першим ультраправим лідером однієї з найбільших економік Європейського Союзу. На цій посаді вона замінить Маріо Драгі — колишнього голову Європейського центробанку й технократа, який відіграв важливу роль в організації міжнародної реакції на війну Росії проти України.

Правий поворот в італійській політиці викликав чимало дискусій та побоювань серед європейських політиків та світових оглядачів. Зокрема й через проросійські погляди Маттео Сальвіні та Сільвіо Берлусконі — очільників партій Ліга та Вперед, Італіє, — яких ще називають «друзями Путіна». Сама Мелоні у 2018 році теж вітала оголошення російського диктатора переможцем чергових виборів у РФ.

Від початку повномасштабного російського вторгнення Мелоні проявляла непохитну підтримку Україні та НАТО. Вона засудила «неприпустимий широкомасштабний акт війни» з боку Росії та запевнила, що її партія виступатиме «беззастережним гарантом позиції Італії та повної підтримки героїчної битви українського народу».