Художня література: 7 новинок Форуму видавців

Зірки нового сезону

27.08.2019

Всі книголюби України чекають на одну з найбільших книжкових подій року у Львові, яка цього року стане подвійною: BookForum — це літературний фестиваль, що відбудеться у більш, ніж 30 локаціях міста, а «Форум видавців у Львові» — це масштабний книжковий ярмарок. Пропонуємо книжки з категорії «Художня література», які будуть безперечно цікаві поціновувачам гарної прози.

Мемуари білих ведмедів

Йоко Тавада, «Видавництво»

«Видавництво» завжди відшукує для нас найнезвичніші твори. Книжка розповідає про три покоління письменників та артистів, які живуть і творять у конкретних історико-культурних контекстах. Тільки вони не люди, а білі ведмеді, які, все ж, змінюють людську культуру. При чому імена останніх двох, — Тоска і Кнут, — це імена справжніх білих ведмедів (пам’ятаєте малюка Кнута з Берлінського зоопарку?). Тема інакшості, вигнання, міграції, ідентичності розкривається у абсолютно незвичній оптиці.

Танець недоумка

Іларіон Павлюк, «Видавництво Старого Лева»

Після заворожуючого роману «Білий попіл» читачі дуже чекали на новий твір Павлюка. Тепер маємо історію космічного біолога Гіля, який переживає важкий кризовий період у житті, яке навіть має всі шанси закінчитися передчасною смертю після років безробіття і самотності. Проте він отримує цікаву пропозицію як професіонал: експедицію на далеку планету. Платять добре, ризики мінімальні. Чи це справді така фантастична можливість і як насправді зустріне науковця химерна планета Іш-Чель?

Свій серед машин

Ієн Мак`юен, «КМ-Букс»

Автор пропонує нам поглянути на альтернативну історію, яка могла б бути реальною. 80-ті роки виглядають зовсім не так, як ми їх пам’ятаємо, проте етичні проблеми, пов’язані зі штучним інтелектом, про які йдеться у романі, легко можуть постати перед нами просто завтра. Історія Адама, першої моделі штучної людини, особистість якого сконструювали Чарлі та Міранда, — це історія дивного, але закономірного любовного трикутника. Закономірного тому, що Адам майже бездоганний. Штучний інтелект і сконструйована особистість роблять з робота людину чи ні? Чи має машина, яка здатна думати, відчувати і виносити судження щодо моралі ті самі права, що й людина? Непрості запитання постають перед його «творцями» і не менш складними видаються пошуки вірних відповідей.

Історія нового імені

Елена Ферранте, «Клуб сімейного дозвілля»

Довгоочікувана друга книжка з «Неаполітанського квартету» геніальної Елени Ферранте. Подруги-сестри-суперниці Ліла й Елена дорослішають. Ліла, дочка чоботаря, якій не судилося продовжити навчання, вийшла заміж за багатого, але нелюбого Стефано. Елена, дочка вахтера, здобуває знання в університеті, де вчаться діти заможних містян, почуваючись не в своїй тарілці в своєму рідному бідному кварталі, але своєю серед інтелектуально активної молоді. Подруги віддаляються одна від одної, але є речі, важливіші за соціальний статус, які й визначають безперервність їхньої дружби на тлі економічного буму в Італії 60-х років.

Перш, ніж ми стали вашими

Ліза Вінгейт, «Віват»

«Засновано на реальних подіях» — магічна формула успіху багатьох книжок, зокрема і цієї гостросюжетної драми, що народилася зі скандалу, пов’язаного з діяльністю Товариства дитячих будинків у Теннессі. Сюжет розповідає дві історії: життя дівчинки Рілл Фосс, яку, разом з братами і сестрами забрали до сиротинця тільки тому, що їх люблячі батьки були бідними, та пошуки правди у закапелках сімейних таємниць, які проводить у наші дні донька сенатора Ейвері Стеффорд. Виявляється, її прадід був причетний до Товариства, до болю й гніву багатьох родин.

Мерседес Бенц. Із багажником

Павел Гюлле, «Видавництво Анетти Антоненко»

Нелінійна, надзвичайна, інтелектуальна, сповнена гумору проза. Один чоловік захотів навчитися кермувати автомобілем. І з цього почалась його захоплююча мандрівка епохами, культурами, просторами й біографіями. В романі є все, що ми любимо: оригінальна любовна лінія, скелети з родинної шафи, літературні паралелі й трішки ностальгії за довоєнним центральноєвропейським колоритом.

Конкістадори

Ерік Вуяр, «Фабула»

Справжній подарунок для любителів історичних романів. Захоплення іспанцями Перу — історія про жагу золота і влади, про виснажливу експансію попри хвороби, небезпеки джунглів, непривітних гір. Люди багато на що здатні заради грошей. Криваві жертви принесуть результат. Та чи той, на який сподівались завойовники?

— Читайте також: Український рік: 7 книжок до Дня Незалежності