Impact Champions: П’ять чоловіків, які відстоюють ґендерну рівність у світі

У концепції HeForShe

12.06.2018

Рух HeForShe стрімко набирає обертів в усьому світі — сьогодні до нього долучаються все більше чоловіків. Лідери держав, великих корпорацій та очільники університетів підтримують жінок у їх прагненні бути рівними із чоловіками. Але кого із профеміністів знаєте ви? Джастіна Трюдо? Барака Обаму? Добре, але не вони єдині відстоюють права жінок. Ми познайомимо вас із іншими чоловіками, яким не байдуже питання ґендерної рівності.

У 2015 році під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі ООН Жінки закликали світових лідерів та бізнесменів приєднатися до руху HeForShe та взяти участь у програмі IMPACT 10x10x10, що ставить перед чоловіками-лідерами конкретні цілі та скеровує на досягнення конкретних результатів до 2020 року, які можна оцінити та виміряти. «Ми давно говоримо про ґендерну рівність, тепер ми хочемо зробити це реальністю. Ми зосередилися на дуже відчутних конкретних результатах у найкоротші терміни», — прокоментувала тоді Елізабет Ньямайаро, старша радниця заступника Генерального секретаря ООН Жінки і очільниця руху HeForShe.

Що саме роблять чоловіки-лідери задля того, щоб жінки та дівчата усього світу відчували себе рівними, захищеними та впевненими?

Артур Пітер Мутаріка

президент Малаві

Основна соціальна проблема Малаві — дитячі шлюби. Кожну другу дівчинку віддають заміж ще до досягнення 18-річчя. Але у 2015 році президент цієї країни пообіцяв вирішити проблему до 2020 року, прийнявши закон, який забороняє одружуватися неповнолітнім. Також політиком було створено спеціальну групу, яка відслідковує випадки порушення закону та повідомляє про це безпосередньо президентові. Крім того, уряд Малаві запровадив так звані «шлюбні» суди на районному рівні, щоб створити правове поле для відстежування імплементації закону.

Клаус Йоганніс

президент Румунії

Домашнє насильство залишається проблемою номер один в Румунії. Задля її вирішення президент країни запровадив Національну інтегровану систему управління інформацією та звітності про випадки насильства та зобов’язав експертів до 2020 року зареєструвати принаймні 50% жертв насильства. Щодо роботи системи, то вона забезпечить надання інформації про випадки домашнього насильства всім відповідним установам; надання аналізу, звітів, порівняльної статистики, інтегрованих заходів та послуг для захисту жертв; збирання даних для подальшого інформування громадськості. Система також дозволить уряду провести низку складних аналізів, зокрема відображення поведінкового профілю злочинців. //Ґрунтуючись на усіх цих даних, уряд Румунії створить притулки для жертв домашнього насильства у всіх регіонах країни.

Гвюдні Йоуганнессон

президент Ісландії

80% жінок присутні на ринку праці Ісландії, й це один із найкращих показників у світі. Але проблеми все ж існують і в цій країні. Вони стосуються оплати праці — ісландки отримують на 5,7-18,3% менше, ніж чоловіки. Отже президент країни пообіцяв скоротити розрив у заробітній платні між чоловіками і жінками до 2022 року, гарантуючи, що жінки одержуватимуть таку ж платню, як і чоловіки, що займають ті ж самі посади. Завдання уряду полягає у ревізуванні рівнів заробітної плати за ґендерною ознакою в усіх компаніях Ісландії — від найбільших до сімейних.

Ентоні Дженкінс

генеральный директор Barclays

Програми фінансової інтеграції, започатковані компанією Barclays, мають на меті розширити доступ до кредитів і банківських послуг, навчити фінансової грамотності 2,5 мільйона жінок різного віку та соціального становища. Також генеральний директор Ентоні Дженкінс наголосив на тому, що програми мають допомогти усунути гендерні бар’єри й створити найкращі умови для жінок, які мріють мати власний бізнес.

Боб Морітц

голова PWC International Limited

PwC розробляє та впроваджує у багатьох університетах інноваційний навчальний план для розширення можливостей чоловіків, які підтримують ідею ґендерної рівності. Студенти-чоловіки матимуть можливість прослухати семінари, розроблені у партнерстві з ґендерними експертами світового рівня, щоб отримати уявлення про виникнення причин ґендерної нерівності та різного роду упереджень. Адже якщо вони знатимуть причини, то матимуть змогу розробити інструментарій для подолання проблем. PwC також розробляє набір інструментів для навчання своїх працівників, щоб підвищити обізнаність та визначити, чому питання рівності має значення, і що вони можуть зробити для її досягнення.

Почути про мотиви та дізнатися про діяльність чоловіків, які підтримують глобальний рух HeForShe в Україні, ви зможете на HeForShe Congress.

Захід відбудеться 6 липня за адресою: Київ, вул. Липківського, 1-А, концерт-хол «Оазис».

HeForShe – це глобальний рух солідарності, заснований структурою Організації Об’єднаних Націй ООН Жінки, яка зосереджує свої зусилля на досягненні ґендерної рівності та розширенні прав і можливостей жінок. Водночас, це глобальна платформа, яка залучає чоловіків та хлопців з усіх куточків світу як агентів змін, які вірять у те, що ґендерної рівності можливо досягти за нашого життя. Приєднуйтесь на на www.heforshe.org

— Читайте також: Феміністичний маніфест: 10 порад, як виховати сильну та незалежну дівчину