Індекс інвестиційної привабливості України повернувся до допандемічного показника

Інтегральний показник Індексу інвестиційної привабливості України у другому півріччі поточного року сягнув 2,48 балів. Востаннє такий результат фіксували у середині 2020 року, коли у нашій країні вперше почали застосовувати практики локдауну та карантину. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Європейською бізнес асоціацією.

Більш рання оцінка, за першу половину року, становила 2,17 з 5 можливих балів. Проте приблизно половина учасників опитування заявила, що інвестиційний клімат в Україні радше несприятливий. За пів року кількість респондентів, які вважають інвестклімат вкрай несприятливим, скоротилася з 53 до 37%. Нейтрально оцінюють поточний інвестклімат 8% опитаних та ще 5% вважають його навіть сприятливим.

Приблизно половина (45%) учасників дослідження вважають, що загальна динаміка бізнес-клімату радше негативна. Ще 33% кажуть, що ситуація у цьому сегменті суттєво не змінилася. А 22% навіть вбачають ознаки покращення ситуації. Приблизно третина респондентів очікують на погіршення інвестиційного клімату, тоді як 46% вважають, що в цьому сегменті української економіки нічого не зміниться.

Раніше повідомлялось, що російські авіаудари збільшили темпи спаду економіки України у листопаді цього року у порівнянні з листопадом 2021-го орієнтовно до 41%.