Індійський фільм, танці в якому поставила українка Олена Шоптенко, отримав «Золотий Глобус»

Індійський історичний фільм RRR, деякі сцени якого знімали в Україні спільно з українською командою, отримав «Золотий Глобус — 2023» у номінації «Найкраща оригінальна пісня». Про це повідомляється на офіційній сторінці премії у Twitter.

Зйомки відбувалися в Індії та Україні — у Маріїнському палаці, на кіностудії Victoria Film Studios та у Межигір’ї. Хореографинею-постановницею «київської» частини фільму стала відома українська спортсменка, танцівниця й чемпіонка світу з латиноамериканських танців Олена Шоптенко, а другим хореографом — танцівник Максим Леонов.

У масштабних танцювальних сценах, які є візитівкою індійського кіно, брали участь понад 200 українських акторів масових сцен і професійних танцівників. За організацію знімального процесу у Києві відповідала українська кінокомпанія 435 FILMS, заснована Анною Паленчук.

«Для нашої компанії цей фільм став п’ятим індійським проєктом у портфоліо. Ми вже працювали з індійськими кінематографістами й захоплюємося їхньою професійністю. Лише уявіть, над деякими сценами RRR одночасно працювали понад 300 акторів масових сцен, а ще українські та індійські танцівники, понад 200 осіб української команди — гримери, костюмери, художній департамент, адміністративна й технічна команди. Я пишаюся тим, як нам вдалося організувати роботу понад 700 людей на знімальному майданчику», — розповіла Анна Паленчук.

До того ж у зйомках в Україні брав участь британський актор Рей Стівенсон — зірка фільму «Король Артур» та телесеріалу «Рим» спільного виробництва BBC та HBO.