Індійський фільм, який частково знімали в Україні, потрапив у шортлист премії «Оскар»

26.12.2022

Індійський фільм «RRR» режисера С. С. Раджамулі, який частково знімали в Україні, потрапив у шортлист кінопремії «Оскар» у категорії «Найкраща пісня». Про це повідомила кінокомпанія «435 FILMS», яка влітку 2021 року організувала знімання стрічки в Україні.

Композиція «Naatu naatu» — перша індійська пісня, яка потрапила у шортлист «Оскара» за всю історію існування індійського кінематографу. Танцювальний номер до неї знімали перед Маріїнським палацом у Києві.

«Дуже хочеться, аби на церемонії «Оскара» на величезному екрані у легендарному театрі «Долбі» у Лос-Анджелесі показали кадри фільму «RRR», зняті у Києві. Вірю, що після нашої перемоги Маріїнський палац буде символом незламності, всесвітньо відомою туристичною локацією, біля якої мільйони людей захочуть сфотографуватися, як біля Ейфелевої вежі чи Біг-Бена», — наголосила засновниця «435 FILMS» Анна Паленчук.

Локейшн-гуру Натараджан Рамджі, який допомагає індійським кінематографістам знаходити локації по всьому світу, зауважив, що пісня «Naatu Naatu» у «RRR» показує перемогу добра над злом.

«Настільки доречно, що це відбувається у резиденції президента Зеленського», — сказав він.

Локальна команда в Україні складалась із понад 200 людей, з Індії прибули ще 142 особи. У найбільш масштабних сценах на майданчику перебувало приблизно 800 людей. Знімали на території кіностудії «Victoria Film Studios», у парку Межигір’я під Києвом та біля Маріїнського палацу.

Фільм RRR» вже отримав три нагороди від Philadelphia film critics circle як найкращий іноземний фільм, за найкращу операторську роботу та найкращий саундтрек. Режисер стрічки С. С. Раджамулі переміг у професійній номінації на New York Film Critics Circle Award, а композитор фільму М. М. Кееравані здобув нагороду в номінації «Найкраща музика» від Асоціації кінокритиків Лос-Анджелеса.

Також 10 січня 2023 року фільм «RRR» боротиметься на Golden Globe Awards за перемогу у двох номінаціях: «Найкращий фільм іноземною мовою» та «Найкраща оригінальна пісня». 15 січня 2023 року відбудеться вручення нагороди Critics Choice Award, де стрічка номінована у 5 категоріях: «Найкращий фільм», «Найкращі візуальні ефекти», «Найкращий іноземний фільм», «Найкращий режисер» та «Найкраща пісня».

Як повідомлялося, 95-та церемонія вручення найпрестижнішої кінопремії «Оскар» відбудеться 12 березня 2023 року.