Інтерактивно-ігровий посібник для підлітків: в Україні створили чатбот, який навчить гендерної грамотності

04.05.2023

В Україні створили інтерактивно-ігровий посібник (чатбот) NoMoreGringe.Powerbank у Telegram, що розповідає підліткам про стереотипи, пов’язані з гендером, дискримінацією, рівністю тощо та допомагає їм в ігровому форматі набути знань із гендерної грамотності.

Зазначимо, що чатбот з’явився на початку квітня 2023 року і вже зібрав понад 3000 поціновувачів та поціновувачок.

Читайте також: Цьогоріч понад 28 тисяч студентів перевели з контракту на бюджет — МОН

Інтерактивно-ігровий посібник nomoregringe.powerbank, який доступний 24/7, створили у відповідь на запит українських підлітків у межах програми «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно зумовленого насильства», що фінансується Європейським Союзом та реалізується спільно структурою ООН Жінки в Україні та ЮНФПА. Під час опитування 1059 підлітків із 25 міст України, проведеного командою Biasless (ГО «Післязавтра») у серпні 2022 року, цей запит прозвучав красномовно й однозначно:

  • 85% українських підлітків хочуть розвивати інклюзивне мислення та поведінку через вичерпні пояснення, ігри, вікторини та відео в школі та вдома;
  • 40% опитаних підлітків заявили, що вони відчувають бажання бути місцевими промоутерами/активістами усунення гендерних упереджень.

Читайте також: Рейтинг найкращих вишів України 2023 року

Після реєстрації користувачі щодня отримуватимуть чотири сповіщення:

  • одне повідомлення,
  • одну мікрогру,
  • одне відео,
  • одну gif-подяку як винагороду за зусилля.

Читайте також: За скільки окупається вища освіта в Україні — дослідження

Навчальний курс із гендерної грамотності триває 21 день і буде доступний одночасно шістьма мовами — українською, англійською, вірменською, азербайджанською, грузинською та румунською.

#nomoregringe — неологізм, що походить від сленгового слова Cringe — почуття збентеження та іспанського сорому, а також букви G від англійського слова gender. Гріндж — це сором і збентеження, які ви відчуваєте, коли хтось застосовує гендерні стереотипи або озвучує їх.

Проєкт реалізує ГО «Післязавтра» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є відповідальністю лише ГО «Післязавтра» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу, ООН Жінки чи UNFPA.