За скільки окупається вища освіта в Україні, — дослідження

21.04.2023

Перед вступом до університету школярі та їхні батьки стоять перед вибором найкращої спеціальності. Більшість розглядають освіту як інвестицію в майбутнє, тож Work.ua та Education.ua провели дослідження та визначили спеціальності, що найбільше окуповуються в Україні.

Під час дослідження порахували вартість навчання популярних спеціальностей і заробітну плату в найбільших містах України.

Читайте також: Європейська олімпіада з математики для дівчат-2023: збірна України здобула перемогу

Наприклад, вартість навчання на бакалавраті за спеціальністю «Право» в Києві становить 177 368 гривень. Середня зарплата юриста в Києві становить 19 000 гривень на місяць. Отже, час, за який можна відшкодувати витрати на навчання, — 10 місяців.

Читайте також: В ООН назвали кількість людей, які мешкають в Україні станом на 2023 рік

Згідно з дослідженням, найшвидше окупається вища освіта за спеціальністю «Компʼютерні науки» в Дніпрі. А найдовше – «Право» й «Психологія» у Львові.

Читайте також: Зйомки фільму «Іржа», на яких вбили українку Галину Хатчінс, відновили: подробиці

Для визначення, коли інвестиції в навчання почнуть приносити дохід, а диплом працюватиме на випускника, взяли лабораторні умови, тобто не враховували гроші, витрачені на житло, харчування, проїзд і розваги. У межах експерименту працівник витрачає зарплату тільки на виплати за навчання.