Історична перемога. Український скрипаль Дмитро Удовиченко отримав гран-прі престижного міжнародного конкурсу

Ця подія сталася вперше в історії нашої країни

04.06.2024

В Брюсселі завершився міжнародний музичний конкурс імені королеви Єлизавети. 25-річний український музикант із Харкова Дмитро Удовиченко виграв головний приз серед скрипалів — премію імені королеви Матільди. Про це повідомили на сайті конкурсу.

Дмитро Удовиченко – випускник Харківського музичного ліцею, який продовжив навчання в Університеті мистецтв Фолькванга в Ессені, а потім – в академії Кронберга. Музикант неодноразово ставав лауреатом головних скрипкових премій Монреаля, Сібеліуса, Сінгапуру та Йоахіма. Також він виступав із багатьма вітчизняними та європейськими оркестрами.

В Брюсселі скрипаль тріумфально пройшов усі тури змагань. У фіналі він виконував скрипковий концерт N.1 Дмитра Шостаковича. Ця перемога стала першою в історії нашої країни.

Дмитро Удовиченко отримає грошову премію у розмірі 25 тисяч євро та організацію концертів у Бельгії та за кордоном. До того ж протягом чотирьох років він матиме можливість грати на скрипці Страдіварі Huggins 1708 року, яку йому надасть у тимчасове користування Nippon Music Foundation.

Конкурс імені королеви Єлізавети є однією із найпрестижніших міжнародних музичних подій. Щороку видатних митців відзначають у п’яти різних дисциплінах: скрипка, голос, віолончель, фортепіано та композиція. Організатори конкурсу зазначають, що він зарекомендував себе як «трамплін для молодих скрипалів, піаністів, співаків та віолончелістів, які стоять на порозі міжнародної карʼєри».

Читайте також: Національний рекорд України. Музиканти Харківського авіаційного інституту грали десять годин, аби зібрати кошти на ЗСУ

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram