IV Всеукраїнський фестиваль архітектури для дітей ARCHIKIDZ!

Відбудеться у форматі off/online 

09.06.2020

Щорічний Всеукраїнський фестиваль архітектури ARCHIKIDZ! Малої академії наук України відбудеться влітку у Києві в Національному експоцентрі України (ВДНГ) у форматі off/online. Організатори вирішили не скасовувати  подію, а задля безпеки учасників (з огляду на карантин) — змінити її формат.

Протягом 20 днів, з 27 червня по 23 липня, організатори щодня збиратимуть в окремому павільйоні по одній команді дітей, дотримуючись правил особистої гігієни та безпеки. Творча робота кожної групи транслюватиметься  на сторінках фестивалю у соціальних мережах задля залучення інших дітей до майстер-класу в онлайн-форматі. Участь у фестивалі безкоштовна. Графік відвідування буде опубліковано напередодні  заходу. Кількість учасників у групах буде залежати від актуальних карантинних обмежень на період фестивалю. 

Участь у фестивалі безкоштовна. Реєстрація обов’язкова — за посиланням

Тема IV Всеукраїнського фестивалю архітектури для дітей — “Природа у місті. Жити разом”. Вона була обрана ще на початку року, а протягом останнього місяця стала актуальнішою. Працюючи з дітьми понад  3 роки, зустрічаючись з ними на фестивалі і в межах освітніх майстер-класів, ми спостерігаємо жвавий інтерес юного покоління до теми екології. Діти хочуть жити у місті, де є зелені парки з пташками і тваринами. Ми віримо, що можна покращити довкілля разом з дітьми! 

Програма фестивального дня буде сформована з 3-х частин:

  1. Лекція з презентацією від практикуючого архітектора. Щодня перед групою дітей виступатиме архітектор. Його виступ транслюватиметься на сторінках фестивалю у соціальних мережах. На фестивалі спеціально відтворять атмосферу телевізійного шоу, задля online-спостереження з метою підвищення зацікавлення проектом.  
  2. Творче архітектурне завдання. Після виступу архітектор разом з дітьми  створюють макет міста, а саме — окремої її частини. Кожна група відповідає за одну із зон — парки, дороги, прибудинкова територія, зони відпочинку тощо.  
  3. Творче завдання — заселення міста. Павільйон під час фестивалю перетвориться на місто дитячих мрій та фантазій, яке з кожним днем будет змінюватися учасниками. Там з’являтимуться  дерева, люди, тварини  —  все буде створено руками дітей під модерацією архітектора та волонтерів. 

З 23 по 27 липня павільйон перетвориться на виставковий простір. Всі роботи демонструватимуться  у  форматі виставки дитячих архітектурних макетів. Виставка буде відкрита для всіх охочих.