Канадська диригентка візьме участь у концерті-реквіємі Львівської національної опери до річниці початку війни

Львівська національна опера до річниці російського повномасштабного вторгнення до України виконає концерт-реквієм «Пам’яті Нескорених», щоби вшанувати полеглих українських військових та інших жертв війни.

Солісти, хор та оркестр опери виконають одну з найдраматичніших композицій світової класики, сповнену лірики, болю та віри, «Реквієм» Джузеппе Верді та твір української композиторки Вікторії Польової «Буча. Lacrimosa», створений на знак пам’яті про загиблих від рук російських окупантів у Бучі.

За диригентським пультом виступить всесвітньо відома канадська диригентка українського походження Кері-Лінн Вілсон, яка активну підтримує Україну від початку повномасштабної війни.

Концерт-реквієм відбудеться у Львівській національній опері 22 лютого, а 24 лютого прозвучить у записі на «Радіо Культура».

Кері-Лінн Вілсон дебютувала в оркестрі Національного центру мистецтв Канади у 23 роки. Вона працювала з найвідомішими оркестрами світу, а у 2013 році була обрана головною диригенткою Словенського філармонічного оркестру, ставши першою жінкою на цій посаді в історії оркестру. У 2020 році була номінована на премію Opus Klassik 2020 як «Диригентка року» за роботу над оперною драмою Sigismondo Джоаккіно Россіні. Улітку 2022 році Кері-Лінн Вілсон організувала світовий тур Ukrainian Freedom Orchestra («Український оркестр свободи»), під час якого українські музиканти виступили у найбільших містах Європи та Америки.