Китайським вченим вперше вдалося вилікувати пацієнта з діабетом II типу

30.05.2024

Китайські вчені здійснили справжній прорив і досягли видатних результатів у лікуванні діабету. За допомогою терапії із стовбуровими клітинами вони повністю вилікували 59-річного чоловіка. Результати дослідження були опубліковані в журналі Cell Discovery.

Це перший випадок успішного застосування такого методу лікування. 59-річний чоловік 25 років страждав на діабет другого типу. Кілька років тому лікарі провели операцію з пересадки нирки. До того ж за роки хвороби пацієнт втратив майже всі клітини підшлункової залози, що відповідають за виробництво інсуліну. Таким пацієнтам необхідні часті ін’єкції інсуліну, оскільки існує високий ризик ушкодження серця та нервової системи.

Вчені створили клітини підшлункової залози зі стовбурових. Їх особливість полягає в тому, що вони можуть перетворюватися на будь-який тип клітин залежно від середовища, до якого потрапляють. Пацієнту провели трансплантацію стовбурових клітин у 2021 році. З того часу він більше не приймав ліків для контролю рівня цукру.

«Потреба в інсуліні знижувалася поступово до повного скасування наприкінці 11-го тижня, а дозу протидіабетичних препаратів було скорочено з 44-го тижня та припинено на 48-му тижні», — йдеться у дослідженні.

Наступні обстеження показали, що у чоловіка повністю відновилася функція підшлункової залози. Цього досягла команда лікарів та дослідників з Шанхайської лікарні Чанчжен, Центру передового досвіду в галузі молекулярної клітинної науки при Китайській академії наук.

будівля лікарні

Лікарня Чанчжен

Раніше жодній людині не вдавалося повністю вилікуватися від діабету. Вважається, що це невиліковне захворювання. Можна лише підтримувати рівень цукру в крові в нормі за допомогою суворої дієти та програми тренувань. Адже ускладнення при діабеті дуже страшні: ураження нирок, сліпота, серцеві напади, ампутація ніг та інше. Тому цей випадок може означати, що діабет можна вилікувати без необхідності змінювати спосіб життя. Проте для підтвердження ефективності терапії необхідно проводити більше досліджень, зазначили вчені.

Читайте також: Прорив у лікуванні цукрового діабету: створено інсулін із листя салату

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram