Кияни можуть обрати місце для встановлення скульптури борщу  

09.09.2021

Киянам пропонують обрати місце для встановлення скульптури борщу з метою увіковічення національної української страви та розвитку гастротуризму.  

За словами ініціатора встановлення скульптури, шеф-кухаря Євгена Клопотенка, ідея скульптури борщу виникла вже давно, адже борщ – одна з ключових страв національної гастрономії, яка є невіддільною частиною нематеріальної культурної спадщини та популяризації гастротуризму.

 В Україні є скульптури пампушок, дерунів, солоного огірка, кавуна, морозива тощо, проте наразі немає сучасної наповненої змістом скульптури борщу. Борщ – це ж культурне надбання українців, яке треба прославляти, – розповів Євген Клопотенко.  

 Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, міська влада підтримує громадські ініціативи щодо популяризації української кухні у світі, збереження нематеріальної спадщини нації та розвитку туристичної привабливості столиці.  

Нашим завданням є збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини України. Необхідно цінувати нашу ідентичність та демонструвати світові українські культурні надбання. Наразі місто пропонує киянам визначити найбільш вдалу локацію для розміщення скульптури. Ми маємо розвивати гастротуризм, а новий знаковий арт-об’єкт може стати окрасою столиці та уособлюватиме гастрономічну культуру приготування національної страви, – наголосив Володимир Бондаренко.

Меценатом проєкту виступила компанія «Нова пошта».

Ми вирішили підтримати цей проєкт, бо борщ – це щось дуже наше, дуже українське. Як, власне, і «Нова пошта». Це компанія, яка народилася в Україні, розвивається тут, нашими клієнтами по суті є кожен українець. Ми пишаємося, що живемо в цій країні та хочемо аби більше людей приїжджало сюди з різних куточків світу і щоб у них залишався приємний післясмак про нашу країну, — коментує Інна Поперешнюк, співзасновниця «Нової пошти» та співвласниця ресторану «100 років тому вперед».

Згодом буде оголошено про проведення відкритого конкурсу серед скульпторів на найкращу ідею скульптури борщу.  

 Наразі кияни можуть надсилати свої пропозиції щодо локації для розміщення пам’ятника. Для цього необхідно протягом тижня заповнити форму.