Киянка одружиться з військовим-геєм, щоб представляти права його партнера

Так жінка прагне презентувати інтереси його партнера

02.11.2022

Комунікаційниця Лєда Космачевська вирішила, що вийде заміж за військового-гея, щоб презентувати інтереси його партнера. Двоє чоловіків разом 15 років. Але у випадку загибелі захисника України закон наділяє низкою прав лише родичів загиблого. Ставши дружиною одного з них — військового, який зараз ризикує здоров’ям і життям, — Лєда зможе стати посередницею для реалізації прав, які міг би мати його фактичний партнер.

«Я беру на себе відповідальність за пошук, упізнання, поховання, повідомлення родичам та знайомим. Це я, за необхідності, скажу лікарю, що мій чоловік хотів стати донором. Це я не буду просити священика про відспівування, бо мій чоловік цього не хотів. Це я виконаю його останню волю і  зустріну його перша, коли він повернеться з перемогою», — пише Лєда на власній сторінці у Фейсбуці.

Жінка зауважує, що це не те, щоб вона хотіла робити, бо кохає свого власного партнера, також військового.

У серпні понад 25 тисяч українців підписали петицію про легалізацію одностатевих шлюбів. Це питання набуло нової актуальності на тлі війни: так, у випадку смерті закон наділяє низкою прав лише родичів загиблого.

У відповіді на звернення Президент Володимир Зеленський зазначив, що під час воєнного стану Конституція не може бути змінена, однак запевнив, що уряд працював над варіантами легалізації зареєстрованого цивільного партнерства.

Новини партнерів