Книжки, видані під час війни: ТОП-3 художніх тексти від Yakaboo Publishing

24.10.2022

Під час вийни серія Yakaboo Publishing продовжує випускати серію «Yaka ШКОЛА». У жовтні видавництво поповнило серію вибраними творами Василя Стефаника, українського письменника, майстра експресіоністичної новели, громадського діяча і політика та письменника, перекладача, етнографа та видавця, а також автор першої фонетичної абетки української мови Пантелеймона Куліша, а також випустило оповідання написане під час війни та про війну. 

 

Життя посеред життя

(Ольга Карі)

Ольга Карі українська письменниця й журналістка, авторка книг «Рибка дядечка Завена», Темпора, (довгий список ЛітАкцент, короткий список ВВС–2020), «Компот із патисонів», Комора («2020), пид час війни написала книжку «Життя посеред життя». Оповідь про воєнні будні й комендантські дні в Києві, про маленькі й великі буденні виклики, про страхи і тривоги, про друзів, сусідів і «своїх людей», про незчисленні «Як ти?» і нестерпні «Абонент перебуває поза зоною досяжності». Про людські стосунки, про нові, ще до пуття незрозумілі емоції, про повне переосмислення всього, що було «до», про побут, який змінився з огляду на повномасштабну війну, що назавжди поставила дуже болючу крапку на всьому попередньому житті. Книга про те, як відшукати світло в найтемнішу пору й не втратити віру в те, що обов’язково настане «після».

Читайте також: Книжки, видані під час війни: ТОП-3 художніх тексти від видавництва Vivat

Вибрані твори

(Василь Стефаник)

Самобутні соціально-психологічні новели Василя Стефаника відображають атмосферу життя простого люду Західної України на порубіжжі ХІХ–ХХ століть і вражають силою художньої правди. До збірки ввійшли усі твори автора, представлені в оновленій шкільній програмі для обов’язкового вивчення, а також рекомендовані навчальною програмою для додаткового читання, як-от: «Камінний хрест», «Синя книжечка», «Новина», «Мамин синок», «Катруся», «Кленові листки», «Святий вечір», «Суд», «Діточа пригода», «Марія», «Сини».

Вибрані твори

(Пантелеймон Куліш)

Пантелеймон Куліш, письменник, перекладач, етнограф та видавец, а також автор першої фонетичної абетки української мови, яка лежить в основі сучасного українського правопису та мовлення. За словами критиків, важко знайти в нашій культурі галузь, до якої не приклав би своєї праці Пантелеймон Куліш.  На підтвердження цього — і перший український історичний роман «Чорна рада», який розпочинає збірку. До видання також увійшли ідилія «Дівоче серце» та автобіографія «Жизнь Куліша».