Книжки Вірджинії Вулф надто популярні відтоді, як вперше вийшли друком. І це не дивно, адже авторка є однією з найвизначніших постатей літературного модернізму ХХ століття. Британська письменниця й літературна критикиня свого часу стала справжньою іконою фемінізму. Наразі у Komubook триває збір на видання її творів.
Komubook – це перша українська платформа краудпаблішингу. Проєкт обирає цікаві книжки, обраховує вартість видання і друкує, якщо вдається закрити збір або дофінансувати друк власними коштами.
Komubook планує видати дві книжки Вірджинії Вулф – роман «Хвилі» та праця «Власна кімната». Остання також має містити кілька есеїв письменниці. Це «Модерна художня література», «Жінки та художня література», «Сонце і риби», «Про нездужання» і «Роздуми про мир під час повітряної тривоги».
«Хвилі» Вірджинії Вулф — це роман про плин часу і вічний пошук себе в хаосі всесвіту, пошук себе серед припливів і відпливів буття. На тлі еволюції персонажів у романі розвивається й дослідження особистої та суспільної ідентичності. Опублікований в 1931 році, твір і зараз провокує читача на ті самі запитання: Хто ми? Як ми стали тим, ким є? Ким ми хочемо бути?», — розповідають у Komubook.
Цей роман став вершиною модерністської прози та одним із найбільш експериментальних літературних творів XX століття.
Наразі з потрібних для запуску друку 320 тисяч гривень зібрано 106 560 гривень.
Друга запланована до друку книжка Вірджинії Вулф — «Власна кімната».
«Задумана як лекція про літературу для студенток університету, «Власна кімната» трансформувалася у дослідження становища жінки в історії, мистецтві та повсякденному житті. Вірджинія Вулф нагадує нам, що скільки б прав не мала жінка, найважливіші з них стосуються повсякдення. Тож вона пропонує жінкам знайти для себе метафоричну, але водночас дуже конкретну «власну кімнату» в щоденній зайнятості та рутині», – зазначають організатори збору.
Есе «Власна кімната», написане в 1929 році, стало класикою феміністичної літератури. В ньому письменницяосмислює місце жінки у суспільстві та її роль у художній творчості.
«Тому, коли я прошу вас заробляти гроші і мати власну кімнату, насправді я прошу вас жити з усвідомленням реальності, а отже жити захопливим життям, незалежно від того, чи вдасться вам донести його зміст іншим», — писала Вірджинія Вулф.
Наразі із необхідних для запуску друку 300 тисяч гривень зібрано 113 700 гривень. На збір коштів для видавництва книжок залишилося 10 днів.
Читайте також: Вірджинія Вульф — ікона фемінізму
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram