Консультувалася у чат-боті з лікарем: у підвалі Маріуполя дівчина прийняла складні пологи

Продиктуєш: «Породілля. Маточна кровотеча. Без свідомості. Схоже, ДВС – синдром»

У підвалі Маріуполя Віка прийняла пологи у жінки, з якою втекла від обстрілів. Для цього дівчина звернулася до чат-бота медичних онлайн-консультацій «Пошук лікаря», де їй відповів співробітник столичного інституту педіатрії акушерства та гінекології Микола Дідик.

Про це пише Україна молода.

Обстріли не дозволяли вийти жінкам на вулицю, а малюк вирішив  прийти у цей світ завчасно. Лікар написав у Telegram, щоб дівчина порахувала вагітній пульс і частоту дихання, а також частоту поштовхів плоду за хвилину. Дівчина погодилася, проте сказала, що сусідка неохоче йде на контакт. Мовляв, налякана й почувається зле.

Зрозумівши, що пологи близько, лікар попросив знайти щось подібне до пелюшки і детально розповів, як упоратися з пуповиною. Оскільки, медичних інструментів не було, то лікар порадив перерізати пуповину склом, якщо немає ножа або ножиць, а перев’язати шнурком. Якщо немає шнурків — розпустити в’язану шапочку або іншу річ.

«Зараз підготуюся за інструкцією, але сподіваюся, що не доведеться. Дівчина плаче і кричить, що їй боляче. Я прошу терпіти, але вона щось не дуже терпить. Питання, звичайно, дивне, але скажіть, чи не може вона дитину якось потримати в собі, поки не прибудуть рятувальники. Я їм уже всі телефони обірвала», — написала у відповідь Віка. 

Майбутня мама нічого такого не могла. До того ж стало зрозуміло, що в неї відійшли води й почалися перші перейми. Часу на роздуми просто немає. Лікар швидко описав поради до першого етапу пологів, які Віка виконала, але раптом виникла нова проблема – малюк «пішов» не голівкою вперед, а ніжками. Подібне ускладнення навіть для комфортного стаціонару – непроста задача.

Лікар намагається зателефонувати Віці, проте вона не відповідає. Напевно, через вибухи почав зникати голосовий зв’язок. Лікар почав розповідати, що треба робити у чаті та скидувати ілюстрації з посібника з акушерства. Проте новоспечена акушерка відповіла, що малюк застряг, а вагітна кричить, що її розірве. Пізніше вагітна знепритомніла.

«Тягни малюка за ноги вгору! Спробуй вивести нижню ручку. Головне спинку – вгору. Потім посади дитину на свою руку і виймай голівку…», — пише лікар. 

Обоє розуміють, що дитина недоношена і дуже слабка. Життя вагітної також на волосинці, оскільки та не приходить до тями. Нарешті Віка з явним полегшенням повідомила, що малюк народився, але «обвис, мов ганчірка».

«Підніми за ноги і легенько струсни. Потім поклади на живіт, обхопи грудну клітину руками і кілька разів різко стисни. Шльопни по дупі», — написав лікар.

Малюк захрипів.

Впоравшись із пуповиною, Віці довелося підійти до жінки знову й почати тихенько давити на живіт, аби витягти плаценту. У мами кровотеча. Лікар знову почав давати інструкції — але виявилося, що у нещодавньої вагітної маточна кровотеча. Рятувальники мають прибути через годину.

«Тримай!Скажи рятувальникам, що потрібен лікар. Продиктуєш: «Породілля. Маточна кровотеча. Без свідомості. Схоже, ДВС – синдром. Потрібна крапельниця. Стан важкий – і в матері, і в дитини», — написав лікар.

Але через годину ніхто не приїхав. Дівчина й далі намагається гальмувати кровотечу, але зізнається, що вже у повному відчаї. Вибратися назовні й пошукати допомогу самостійно вона теж не може, оскільки на вулиці не вщухають обстріли. Якийсь час Віка нічого не пише, але потім таки повідомила, що дитину та мати забрали.