Королева Єлизавета ІІ: 26 відомих висловів монарха

Королева Єлизавета II була на троні Великої Британії 69 років до самої своєї смерті 8 вересня 2022 року. Вона увійшла в історію як жінка, що найдовше правила державою і була відома своїми висловлюваннями. 

Нижче — цитати монарха про життя, королівські обов’язки та сім’ю. 

 1. «Ми знаємо, що нагородою є мир на землі, доброзичливість до людей, але ми не можемо здобути її без рішучості та спільних зусиль».
 2. «Навіть коли ваше життя здається дуже одноманітним, те, що ви робите, завжди має справжню цінність і важливе значення для ваших побратимів».
 3. «У мене таке обличчя, що якщо я не посміхаюся, я виглядаю сердитою».
 4. «Мене з дитинства вчили не показувати на публіці свої емоції».
 5. «Людина здатна на багато що, якщо її правильно навчали. Я сподіваюся, що мене правильно навчали».
 6. «Певною мірою у мене не було часу на підготовку. Мій батько (король Великобританії Георг VI) помер надто молодим й занадто несподівано. Мені довелося подорослішати, прийняти свою долю й стати тою, ким я є. Тому що спадкоємність – це дуже важливо. Це робота на все життя».
 7. «Корона Британської імперії громіздка. Ти не можеш подивитися вниз, щоб прочитати промову, тобі потрібно тримати голову високо. Тому що якщо ти цього не зробиш, ти зламаєш шию й корона впаде».
 8. «У корони є недоліки. Але в цілому це досить важлива штука».
 9. «Щоб довго простояти на ногах, їх потрібно тримати на відстані й завжди паралельно одна одній. Переконайтеся, щоб вага була розподілена рівномірно. Ось і все, що потрібно робити».
 10. «Я сприймаю адресовані мені листи як особисте звернення. І мені цікаво, про що люди хочуть повідомити мені. Листи дають уявлення про те, що хвилює людей, що вони відчувають й чим я можу їм допомогти. На щастя, я досить швидко читаю й можу прочитати багато сторінок за короткий проміжок часу».
 11. «Можна не сумніватися, що найгірші явища в суспільстві відбуваються від розлучень й загального роз’єднання».
 12. «Як у всіх сім’ях, і в нашій сім’ї є дивацтва, палка норовлива молодь і розбіжності».
 13. «Неприємні думки я часто просто викидаю з голови».
 14. «У мене немає формули успіху. Але довгі роки спостережень дозволяють мені стверджувати, що деякі аспекти лідерства універсальні й, як правило, стосуються вміння об’єднувати людей, їх таланти, ентузіазм та натхнення».
 15. «Мій чоловік (герцог Единбурзький принц Філіп) – це моя опора, моє джерело сили всі ці довгі роки, і я зобов’язана йому набагато більшим, ніж він гадає».
 16. «Одне з радощів довголіття – це можливість спостерігати за своїми дітьми, потім за онуками й правнуками й допомагати їм прикрашати різдвяну ялинку».
 17. «Коли життя здається важким, мужні люди не здаються і не визнають поразку. Вони починають ще рішучіше боротися за краще майбутнє».
 18. «Не потрібно сприймати себе занадто серйозно. Ні в кого з нас немає монополії на мудрість»
 19. «Підтримання миру завжди було найважчою формою лідерства з усіх можливих».
 20. «Завжди було легко ненавидіти і руйнувати. Будувати і плекати набагато складніше».
 21. «Сум — це ціна, яку нам доводиться платити за кохання».
 22. «Якщо мене запитають, що я думаю про сімейне життя після 25 років шлюбу, я можу відповісти так само просто й переконано — я за».
 23. «Зустрічатися з великою кількістю людей не так і складно, як здається. Мені не доводиться представлятись — усі знають, хто я».
 24. «Мій батько навчив мене, що я маю пам’ятати все сказане і зроблене, бо про це пам’ятатимуть усі інші».
 25. «Щоб надихати інших, необов’язково рятувати життя та вигравати медалі. Дуже часто я знаходжу сили та натхнення у звичайних людях, які роблять незвичайні речі: це волонтери, доглядальниці, громадські діячі; це неоспівані герої, чия тиха самовідданість робить їх особливими».
 26. «Ми не можемо покласти край війнам або зупинити несправедливість, але результат від тисяч спільних маленьких добрих справ може бути сильнішим, ніж ми можемо собі це уявити».