Королева романтичних комедій: 5 видатних фільмів Мег Райан

"Я будувала своє життя як невротик. І сподіваюся ним залишитися: відчувати глибоко, реагувати щиро" (Мег Райан)

21.11.2021

Говоримо «Мег Райан» — думаємо про хепі-енд. Говоримо «хепі-енд» — думаємо про Мег Райан. Присутність актриси у касті романтичної комедії — вірний знак того, що зрештою «все буде добре».

Кінокритик Надя Купріненко рекомендує до перегляду 5 знакових фільмів з Мег Райан у головних ролях.

Зачіски Мег Райан завжди мали своїх послідовників серед шанувальників і перукарів

Мег Райан народжена для романтичних комедій. Коли вона намагалася змінити амплуа — це хоч і вдавалося актрисі, але знаходило дещо менш потужний відгук у публіки, яка з більшою готовністю сприймала її у ролі романтичної, щирої, відкритої, енергійної героїні, що наполегливо і з пригодами торує шлях до щастя в особистому житті, яке обов’язково настає.

ЗМІ стверджували, що актриса створила образ «американської коханої», а вона відчайдушно відмахувалася від цього ярлика.

«Професію актора часто сприймають неправильно. Сенс її зовсім не у тому, щоб привернути увагу до себе, мовляв, «погляньте, ось я яка!» Все навпаки: «Погляньте на себе, дивіться, які ви», — стверджує Мег Райан.

Що ж, погляньмо на те, які ми, у п’яти неймовірно світлих, класичних ромкомах за участю Мег Райан:

Коли Гаррі зустрів Саллі / When Harry Met Sally… (1989)

Знаменита сцена з фільму «Коли Гаррі зустрів Саллі», 1989

Чи існує дружба між чоловіком і жінкою? І якщо існує, то як довго до того, поки вони обоє стрибнуть у ліжко? Так, фільм не позбавлений сумнівних стереотипів, але це не робить його не гідним перегляду.

Завдяки йому Мег Райан стала зіркою. Сцена, де її героїня у кафе імітує оргазм, вважається однією з найкращих у кіно, а фраза літньої жінки, як реакція на це «Принесіть мені те саме, що і їй» — стала однією з найвідоміших кіноцитат. Жінку, до слова зіграла мати режисера фільму Роба Райнера і промовила вона за увесь фільм лише одну цю фразу.

Katz’s Deli — знаменитий нью-йоркський гастроном на Манхеттені, у якому знімалася ця сцена, навіть проводив конкурс реконструкції сцени фейкового оргазму на честь 30-річчя фільму, у 2019 році.

А сценаристкою фільму була Нора Ефрон, для якої Мег Райан стане улюбленою актрисою, і з якою вона зробить найкращі свої фільми.

Безсоння в Сіетлі / Sleepless in Seattle (1993)

Кадр з фільму «Безсоння в Сіетлі», 1993

Класична і дуже зворушлива романтична комедія, у якій партнером Мег Райан виступив Том Хенкс.

Герой Хенкса тяжко переживає смерть дружини. Його 9-річний син залишає повідомлення на радіо про те, що вони з татом шукають маму. Повідомлення сколихнуло серця сотні жінок, і серед них — Енні (Мег Райан).

Фінал фільму вважається одним з найромантичніших у кінематографі, його хотіли повторити героїні інших фільмів, і в реальному житті дівчати почали мріяти про освідчення на Empire State Building. І на це аж ніяк не вплинув той факт, що насправді сцена знімалася в ангарі Магнусон-парку в Сіетлі.

Режисер і автор сценарію — знову Нора Ефрон, яка всіх своїх персонажів списувала з себе, з рідних, з друзів і знайомих (хоча на знімальному майданчику Том Хенкс доводив їй, що у чоловіків стосунки з дітьми трохи інші, ніж вона їх приписала його екранному образу).

Французький поцілунок / French Kiss (1995)

Кадр з фільму «Французький поцілунок», 1995

Героїня Мег Райан, Кейт, панічно боїться літаків. Але ревнощі виявляються сильнішими за будь-яку фобію, тому, дізнавшись про зраду коханого, який перебуває у відрядженні в Парижі, Кейт купує квиток на літак, у якому знайомиться з прекрасним з усіх боків французом Люком. Люк виявляється не таким простим, як здається, і вплутує Кейт в аферу.

Але Кейт з тих дівчат, що й самі вплутаються куди завгодно, втерши носа будь-якому аферисту.

Дурман кохання / Addicted to Love (1997)

Кадр з фільму «Дурман кохання», 1997

Тут вам цілий посібник з того, як не можна себе поводити у стосунках і після них.

У цьому фільмі Мег Райан ледь помітно відійшла від амплуа, додавши до свого ніжно-романтичного образу риси рокерки, здатної на підлість. Бо нема нікого більш вигадливого у варіантах помсти, ніж обманута жінка.

Крім несподіваного образу, фільм виділяється і несподіваними поворотами сюжету, які подаються з позитивним забарвленням, але для дорослого глядача нашого сьогодення вони вже видаються дикістю. Але, знову ж таки, — хто може бути жорстокішим, ніж засліплена жагою помсти жінка?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Страшна сила»: фільми про жіночу помсту 

 

Вам лист / You’ve Got Mail (1998)

Кадр з фільму «Вам лист», 1998

У 1940 році кінорежисер Ернст Любич зняв фільм «Магазинчик за рогом» (Shop Around The Corner) — за п’єсою угорського драматурга Міклоша Ласло «Парфумерія». Любічевська романтична комедія стала класикою різдвяних фільмів, увійшла в Національний реєстр фільмів США й отримала кілька рімейків. Один з них — «Вам лист» з Мег Райан та Томом Хенксом у головних ролях.

У сучасній версії класичної історії герої листуються не за допомогою рекомендованих листів наземної пошти, а, як і годиться, по інтернету.

Режисер фільму — незабутня Нора Ефрон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 фільмів про осінь