«Квіти для України»: як львів’янка розпродує квіти в Естонії на користь України

Мета кампанії "Flowers for Ukraine" — підтримати жінок в українській армії, медиків, рятувальників, волонтерів, тимчасово переміщених осіб, які змушені залишати свої домівки

16.03.2022

Бізнесвумен Христина Дідух зі Львова 24 лютого закупила десятки тисяч квітів і збиралася їх продати в Україні, але її плани змінила війна. Екстрено з квітами вона поїхала до Естонії. Отримавши допомогу від небайдужих людей з усього світу, Христина запустила кампанію «Квіти для України».

«23 лютого я купила одну велику партію квітів у Польщі, а ще одна вантажівка їхала у Львів з Нідерландів. Вранці 24-го я зрозуміла, що квіти зараз не на часі, але повернути їх виробникам не могла. Тому поїхала в Естонію. Там ще раніше отримала е-резидентство«, — розказує Христина.

З польським постачальником вдалося домовитися про те, що квіти він віддасть не всі одразу, а частинами. У такий спосіб Христина матиме час, щоб їх реалізувати. У Таллінні підприємиця вже відкрила pop-up точку видачі квітів і також доставляє їх машиною. Однак, отримавши допомогу від естонців, Христина теж захотіла зробити приємне іншим — усім тим, хто так чи інакше працює на перемогу України. Так за дві ночі з’явився сайт та проєкт «Flowers for Ukraine».

«Підвішений» букет в умовах війни так само потрібен волонтерам і біженцям як кава, обійми ми гарячий суп. У такий час букет символізує дещо більше ніж квіти — він дає сигнал, що наш світ не розвалився повністю, що в ньому є світло», — додає Христина Дідух.

Механіка кампанії проста: на сайті «Flowers for Ukraine» можна замовити букети квітів вартістю 30, 50 чи 70 євро. Під час замовлення покупець може обрати, кому хотів би зробити подарунок — біженцям, волонтерам, рятувальникам чи медикам. Після оплати квіти доставлять обраним категоріям у Львові або Таллінні. Також можна обрати самовивіз із магазину в Естонії. Оплата з-за кордону стала можливою завдяки наявності рахунку Transferwise та естонській  e-Residency.

«Якби я почала збирати зараз усі документи, лишилася б і без квітів, і без грошей. А так нас просто врятувало те, що ми вже були європейською компанією. Ну, і легенда нашої компанії полягає в одному реченні: коли наміри кристально чисті, навіть стріла пробиває камінь. Нам не раз вдавалося пробити камінь. Сподіваємося, вдасться ще раз”, — зазначила засновниця “Flowers for Ukraine”.

Частина виторгу, яка залишиться після оплати виробникам квітів, піде на благодійність. Христина Дідух наразі підтримує кілька організацій у Львові, що займаються захистом тварин, та допомагає з пошуком комплектування для пошиття бронежилетів.