«L’Oréal Україна» анонсує старт четвертого сезону премії L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці»

Мета Премії — підтримати й відзначити талановитих жінок-науковиць

Відповідно до оприлюдненого дослідження UNESCO, попри зростання кількості жінок, які обирають науку своєю професією, вони й досі становлять не більше 33% серед усіх науковців світу. Лише 28% серед випускників технічних навчальних закладів та 40% випускників з інформатики — жінки. З часів заснування Нобелівської премії 1901 року всього 621
науковець здобув нагороду за свою роботу в галузі фізики, хімії та медицини, і серед них лише 22 лауреатки — жінки.

Високо цінуючи наукове пізнання й гендерну рівність, Фундація L’Oréal спільно з ЮНЕСКО започаткували у 1998 році програму «Для жінок у науці», яка спрямована на зміцнення позицій жінок у науці, підтримку провідного наукового досвіду і сприяння талановитим жінкам-науковицям у визнанні, на яке вони заслуговують.

У 2021 році українська Премія реалізується компанією «L’Oréal Україна» вже четвертий рік поспіль і є частиною глобальної Програми L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці». Мета Премії — підтримати й відзначити талановитих жінок-науковиць і заохотити молодих жінок обирати наукові професії та допомагати їм у їхній кар’єрі.

З 1 квітня до 1 липня 2021 року включно триватиме збір заявок через спеціальну онлайн-платформу. До участі запрошуються громадянки України віком від 18 до 40 років, які професійно проводять наукові дослідження в галузі STEM (наука, технології, інжиніринг та математика), мають науковий ступінь, публікації в журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopus та/або Web of Science, та є соціально активними у популяризації науки. Інформування про Правила Програми та зміни до них буде здійснюватися на вебсайті.

Кожну заяву оцінюватиме незалежне журі Програми, до складу якого входять експерти та експертки з різних галузей науки. Членами журі Премії є провідні науковці України — академіки, які є визнаними фахівцями у STEM-галузях, мають бездоганну наукову репутацію та високоморальні цінності.

Наступним етапом Премії стане відбір поважними членами Журі десяти фіналісток для участі у співбесідах у жовтні 2021 року та оголошення трійки переможниць у листопаді 2021 року. Про спосіб та місце оголошення буде повідомлено окремо на сторінці Facebook та на офіційному вебсайті компанії.