L’Oréal Україна оголосила імена переможниць Української Премії L’Oréal-UNESCO “Для жінок у науці”

З 12 березня до 17 липня 2020 року в Україні тривав збір заявок від українських жінок, які професійно проводять  наукові дослідження у галузі STEM (наука, технології, інжиніринг та математика), мають науковий ступінь, публікації у журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах  Scopus та/або Web of Science та є соціально активними задля популяризації науки. 

За майже чотири місяці було отримано 143 заявки від науковиць з 22 міст України, 83 вищих навчальних закладів України та 44 інститутів НАН. Серед учасниць — 98 кандидаток наук та 21 докторка наук. Серед трьох найпопулярніших напрямів, якими займаються аплікантки, — «хімія»  (20 заявок), біологія (17 заявок) і фізико-технічні проблеми матеріалознавства і енергетики (21 заявка). 

Наступним етапом Премії був відбір поважними членами Журі десяти фіналісток для участі у  співбесідах у листопаді 2020 та оголошення трійки переможниць. Членами Журі Премії є провідні  науковці України — академіки, які є визнаними фахівцями у STEM галузях, та мають бездоганну  наукову та етичну репутацію. 

Кожна Лауреатка отримає грошову премію у розмірі 150 000 грн (сто п’ятдесят тисяч) гривень  після відрахування обов’язкових платежів та зборів, яка може бути використана переможницями  на власний розсуд. 

Лауреатками, переможницями Премії L’Oréal-UNESCO “Для жінок у науці” у 2020 році  стали: 

  • Копач Ольга Володимирівна, кандидатка біологічних наук, Інститут фізіології ім. О.О.  Богомольця НАН України. 
  • Нестеренко Марина Олександрівна, кандидатка фізико-математичних наук, Інститут  математики НАН України.  
  • Татарчук Тетяня Романівна, кандидатка хімічних наук, Прикарпатський національний  університет імені Василя Стефаника. і.  

Українська Премія реалізується в Україні вже третій рік поспіль і є частиною глобальної  Програми L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці». Мета Премії — підтримати та відзначити  талановитих жінок-науковиць та заохотити молодих жінок обирати наукові професії та  допомагати їм у їхній кар’єр.

Партнери — Національна академія наук України, Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної  Відповідальності» та ініціатива Дівчата STEM.