Like a Child: 7 книжок про дитинство для дорослих

Побачити життя очима дитини

26.09.2023

Діти іноді фантазують, але часто не буває чесніших оповідачів та уважніших слухачів, ніж вони. З дітьми трапляються різні історії, на жаль, не тільки радісні, але неупередженість, з якою дитяча память фіксує події, робить їхні історії цінними клаптиками, з яких складається гігантськи рухомий пазл життя.

Моя бабуся просить їй вибачити

Фредрік Бакман, #книголав

Казка — це те, як про реальність дорослі розповідають дітям. Саме так сміливці стають лицарями, чуйні — обраними, негідники — адептами темряви. У дівчинки Ельзи непросте сімейне життя, але в неї є чесна, щедра і трохи божевільна бабуся. Божевільна рівно настільки, щоб після власної смерті влаштувати Ельзі «пригоду дорослішання» у вигляді казкового трилеру. Під час пригоди Ельза багато чого дізнається про доброту, взаємопоміч, прощення, солідарність та спротив злу. Це найкраща казка для дорослих, яку варто почитати, щоб знайти фантастичного супергероя у собі.

Літня книжка

Туве Янссон, «Видавництво Старого Лева»

Як бути, якщо дитина переживає втрату матері? Як підтримати та зробити найгірше літо в її житті місцем примирення, прощення і надії? Ця чудова книжка від авторки саги про мумі-тролів не про казкові пригоди, а про цілющу силу підтримки, дружби, про силу природи і єднання зі світом. Софія з бабусею та батьком проводять літо у будинку на острові. Навколо немає нікого — тільки вітер, сонце, море, несподівані знахідки, що їх викинули хвилі на берег. Бабуся ходить з онукою на прогулянки, вони розмовляють про все на світі: про птахів і про квіти, про бога і про страхи. Жодного слова про смерть мами та самотність, але усе це літо і всі ці розмови — велика робота над зціленням маленької душі через любов та прийняття.

Манюня

Наріне Абгарян, «Рідна мова»

У видавництві вийшло вже кілька книжок з цієї чудової серії. Це гарна книжка для сімейного читання: добра і світла, вона підійде і дорослим, і дітям. Манюня — це найкраща подруга дитинства самої письменниці Наріне Абгарян. Чудова дівчинка, чудова родина, гарні друзі. І неймовірно кумедні пригоди, в яких дорослі демонструють, що кожен з нас в душі залишається дитиною. Тому довго ображатися на дорослих не варто — вони теж діти. І сильно сварити дітей за їхні витівки теж не слід.

Виховання

Клер Кіган, «Літературна агенція «Discursus»

Коротка проза вищого ґатунку. Це довге оповідання ірландської авторки отримало цілу низку престижних літературних відзнак. Історія досить проста: дівчинка з бідної багатодітної родини фермерів-католиків їде на літо до родичів, тому що мама знову при надії, а доглядати за дівчинкою немає кому. У новому домі — нові умови й правила: радісна праця, спокій, затишок, добробут. Але є й великий секрет: дитяча кімната, у якій немає дитини.

Все те незриме світло

Ентоні Дорр, «Клуб сімейного дозвілля»

Цей роман було відмічено Пулітцерівською премією 2015 року цілком заслужено. Франція часів Другої світової війни, крізь цю пітьму йдуть французька дівчинка, що втратила зір, та німецький хлопчик. Батько дівчинки отримав на зберігання знаменитий блакитний діамант, який, згідно з легендою, піддає свого власника жорстоким випробуванням. Коли і як закінчиться для кожного з персонажів страшна війна, страшна пітьма?

Життя Пі

Янн Мартель, «Видавництво Старого Лева»

«Життя Пі» — роман-притча, у якому йде мова про хлопчика Пі, сина власника одного індійського зоопарку. Трапилось так, що родина вирішує емігрувати до Канади, куди відправляється на кораблі разом зі звірями. Але під час подорожі стається кораблетроща, і хлопчик залишається у рятівному човні разом із тигром, гієною, мавпою та зеброю. Що чекає на них попереду? Непроста історія про віру, випробування, пошуки бога та потаємні куточки людської душі. Одноіменний фільм отримав у 2013 році 11 номінацій на премію «Оскар», виграв чотири.

Страшенно голосно і неймовірно близько

Джонатан Сафран Фоєр, «Клуб сімейного дозвілля»

Батько 9-річного Оскара Шелла загинув під час атаки на Вежі-близнюки 11 вересня 2001 року. Невдовзі по смерті батька малий знаходить у коморі таємничий конверт, підписаний батьковою рукою «Блек», а у конверті — ключ. Хлопчик вирушає на пошуки таємничого Блека, який може розкрити таємницю ключа. Під час своєї великої пригоди Оскар знайомиться з різними людьми, які змінюють його світ. Так само, як цей зворушливий і правдивий роман змінить і ваш світ.

Новини партнерів