Ліки від ВІЛ під час війни: Як отримати та де пройти тест

Вже 90 000 пацієнтів із ВІЛ отлимали ліки на шість місяців вперед

16.05.2022

За 80 днів війни організація БО «100% Життя» забезпечила ліками на шість місяців вперед понад 90 000 пацієнтів із ВІЛ.

Про це повідомляє прес-служба БО «100% Життя».

Людина із смертельним захворюванням під час війни може померти, як від бомбардування, так і від захворювання через відсутність ліків. Говорячи мовою воєнного часу, сьогодні пляшка ліків — це як “броніжелет”. Вчасно завезені ліки, надані соціальні послуги — сьогодні все це героїчні зусилля надзвичайних людей. Я вдячний нашим партнерам, які безпрецедентно підтримують українських пацієнтів. Я пишаюся командою найбільшої пацієнтської спільноти в країні, яка вже більше двох місяців працює на 200% аби життя перемагало”, — говорить голова БО «100% Життя» Дмитро Шерембей.

Загалом ліками будуть забезпечені всі 129 194 пацієнтів із ВІЛ, які потребують щоденного лікування. Річний запас ліків в Україну закуповується за підтримки програми PEPFAR (Надзвичайна ініціатива Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД). Ліки для пацієнтів, які перебувають у закладах пенітенціарної системи, — за підтримки Глобального Фонду.

За умови прийому АРТ люди з ВІЛ можуть жити, але вкрай важливо не припиняти її прийом ані на день. Осередки “100% Життя” працюють у всіх регіонах України, де це є можливим, і надають супровід пацієнтам з ВІЛ та представникам уразливих до ВІЛ груп.

Зараз, навіть у складних умовах війни, є можливість протестуватись на ВІЛ, дізнатись свій статус та продовжувати жити, отримуючи безперебійне лікування антиретровірусною терапією. Тестування на ВІЛ в Україні є безкоштовним. Швидкий тест на ВІЛ можна пройти у свого сімейного лікаря або у найближчому до вас пункті тестування.