Лікування раку прямої кишки на різних стадіях

R

Рак прямої кишки — злоякісна пухлина, яка з’являється на відстані 15 і менше сантиметрів від ануса. У розвинених країнах хворобу успішно лікують за допомогою хірургічного втручання, хіміотерапії та опромінення. 

Використовуйте сервіс Booking Health, щоб записатися на лікування раку прямої кишки за кордоном у найкращих клініках світу за вигідною ціною на зручні дати.

Хірургічне лікування

Хірургічний метод лікування є основним. Операції проводять на всіх стадіях раку прямої кишки, але їх виконують різним способом, що залежить від мети. На перших трьох стадіях у людини є шанс на повне одужання, тоді як на четвертій стадії завданням лікування є збільшення тривалості життя.

На першій стадії пухлину можна видалити через задній прохід. У такому випадку проводять трансанальну ендоскопію або трансанальну резекцію прямої кишки.

Це щадні втручання:видаляють пухлину, але зберігають більшу частину прямої кишки. Зберігається функція самостійної дефекації. На першій стадії операція зазвичай єдиний метод лікування, необхідний пацієнту.

На другій-третій стадії раку прямої кишки проводять операції, залежно від розташування пухлини: низьку передню резекцію, проктектомію з колоанальним анастомозом, черевно-анальну резекція або екстирпацію прямої кишки.

Дедалі частіше застосовують  малоінвазивний лапароскопічний метод, тобто видаляють пухлину через невеликі розрізи на животі.

Зазвичай під час операції лікар формує анастомоз, що дозволяє відновити безперервність кишківника. За змоги зберігають запиральни апарат прямої кишки, однак за низького розташування пухлини та на тлі ускладнень під час операції це неможливо зробити. Тоді лікарі формують колостому для відведення калу. Надалі, якщо запиральний апарат збережений, можна провести повторну операцію із закриття колостоми та відновлення самостійної дефекації.

На третій-четвертій стадії рак поширюється на лімфовузли та сусідні органи. Таким пацієнтам проводять екзентерацію таза. Ця операція передбачає видалення не тільки прямої кишки, але й інших органів, наприклад, сечового міхура. Успішна операція збільшує тривалість життя людини на кілька років.

Хіміотерапія та променева терапія

Для лікування раку прямої кишки хіміотерапію та опромінення часто застосовують разом. Їх використовують:

  • до операції, щоб зменшити розмір пухлини;
  • після операції, щоб знизити ризик рецидиву.

Якщо хіміопроменеву терапія проводили до операції, після видалення пухлини пацієнт продовжує отримувати хіміотерапію. Лікарі часто використовують режими FOLFOX чи CAPEOX залежно від стану пацієнта.

Лікування раку останньої стадії

Навіть рак останньої стадії успішно лікують. Хворобу навряд чи вдасться вилікувати повністю, але її можна контролювати багато років.

Зазвичай на останній стадії з’являються метастази у печінці. Варіанти лікування у таких ситуаціях:

  • хірургічна резекція печінки;
  • абляція пухлинних осередків у печінці (радіочастотна, мікрохвильова);
  • хіміоемболізація печінкової артерії (введення у судини, які живлять метастази, мікросфери з хіміопрепаратами, щоб позбавити пухлини кровопостачання та зруйнувати їх високими дозами ліків).

На останній стадії раку важливий системний підхід лікування, тобто застосування не лише хіміотерапії, а й таргетної та імунної терапії. Таргетну терапію лікарі підбирають індивідуально з урахуванням генетичних аналізів. Пацієнтам можуть призначити інгібітори VEGF, EGFR, BRAF, інгібітори кінази.

Для імунної терапії застосовують інгібітори контрольних точок імунної відповіді, націлені на молекули PD-1 та CTLA-4. Їх призначають за наявності мікросателітної нестабільності (MSI-H) або змін у одному з генів відновлення невідповідностей (MMR).

Якщо у вас виявили рак кишківника, ви можете пройти діагностику та лікування за кордоном. На ранніх стадіях рак можна вилікувати мінімально-інвазивним методом. Навіть на останній стадії лікарі досягають добрих результатів,адже вдало поєднують проведення операцій, застосування нових варіантів променевої терапії та ефективних схем хіміотерапії. За появи метастазів застосовують абляцію, емболізацію печінкової артерії, таргетну та імунну терапію.

Використовуйте сервіс Booking Health, щоб дізнатися ціни та записатися на лікування за кордоном. Наші фахівці проконсультують вас з усіх питань, допоможуть обрати клініку та організувати подорож.